„Máme pro fanoušky opožděný vánoční dárek. Ze třetí nejvyšší české soutěže z týmu SHC Klatovy se k nám vrací útočník David Michel,“ oznámil klub EV Dingolfing Isar Rats, jenž hraje Landesligu Bayern, příchod posily.

Přivítání v německém klubu | Video: facebook EV Dingolfing

Klub z města, které leží v dolnobavorském zemském okrese Dingolfing-Landau ve spolkové zemi Bavorsko, zároveň připomněl, jak Michel v jeho dresu válel v rámci předchozího angažmá. „V sezoně 2018/19 David Michel nastřílel ve 32 zápasech šestadvacet branek a přidal 47 asistencí,“ poodkryl německý klub impozantní statistiku hráče, který si ve své kariéře okusil i českou extraligu, byť jen pár zápasů (s bilancí jedné asistence a jednoho mínusového bodu).

close David Michel poprvé po svém návratu nastoupil za EV Dingolfing. info Zdroj: SHC Klatovy zoom_in David Michel ještě v klatovském dresu.

Spokojenost s comebackem navíc panuje na obou stranách. „Jsem šťastný, že jsem zpátky v Dingolfingu. Těším se na fanoušky a první zápas,“ řekl David Michel pro klubový facebook po svém příchodu do týmu, kde už působí také další dva Češi. A sice David Bílek s Petrem Šulcíkem.

A první utkání v neděli Michelovi a jeho parťákům vyšlo na jedničku. Dingolfing porazil na domácím ledě krokodýly z Waldkirchenu 6:4. Michel nastoupil ve třetí útočné formaci společně s Oliverem Wawrotzkim a Janem Herrmannem. Branku sice nedal, ale to mu jistě nevadilo. Vítězství týmu je totiž v kolektivních sportech vždycky cennější než individuální úspěch.

Skalp Waldkirchenu je navíc o to sladší, že soupeř vedl už 4:2 a Michelův staronový tým tak musel utkání otáčet. Hattrickem se blýskl Dominik Schindlbeck, dvě branky přidal Marco Sedlar, a o zbývající trefu se postaral zkušený Walti Detterer. Další utkání čeká Dingolfing už v úterý od 20 hodin na ledě Pegnitzu. Ve čtvrtek pak v Moosburgu a hned v pátek ve Freisingu.