Po polovině utkání se zdálo, že souboj bude dramatický až do závěrečných vteřin. Pak ale Plzeňané zařadili vyšší převodový stupeň, přitlačili plynový pedál k podlaze a Liberec jasně přejeli.

Po zranění se do sestavy plzeňské Škody vrátil Denis Kindl, který si tak poprvé v extralize zahrál se svým bratrem Jakubem.

Liberec působil v úvodu nebezpečněji, do vedení šla ale Plzeň. Nahození Petera Čerešňáka skončilo až za zády domácího gólmana Jaroslava Januse a Plzeňští slavili poprvé.

Indiánům hrála do not i vlastní disciplinovanost, během úvodních dvou třetin nebyli vyloučeni ani jedinkrát. A když putovali v závěru prostřední části na trestnou lavici domácí, Plzeňané podruhé skórovali. Střelec posledních zápasů Miroslav Indrák se tentokrát proměnil v nahrávače a před prázdnou klecí nalezl Tomáše Mertla, který se nemýlil.

První vyloučení pro hráče Škodovky přišlo ve 46. minutě, kdy byli za vzájemnou potyčku vykázáni plzeňský David Kvasnička a domácí Jaroslav Vlach. Vzhledem k tomu, že liberecký Vlach byl jasným iniciátorem této potyčky, dostal vyšší trest a Plzeň hrála přesilovku.
A tu využila.

Mertl se prosmýkl podél brankové čáry až před Januse a podruhé v utkání skóroval. Na 4:0 poté zvýšil střelou tahem David Stach a vyhnal Januse z brány.

V 57. minutě korigoval skóre domácí Kvapil. Liberec se pak ještě pokusil o hru bez brankáře, čehož využil Mertl a zkompletoval hattrick. Gólovou tečku přidal pár vteřin před koncem liberecký Michal Bulíř.

Plzeň zvítězila v Liberci 5:2 a připsala si osmý triumf v řadě. V neděli přivítá v Home Monitoring Aréně od 16.30 hodin Zlín, čímž načne sérii pěti domácích duelů.

Tipsport extraliga, 25. kolo:

HC Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

57. M. Kvapil (Havlín, P. Jelínek), 60. Bulíř (P. Jelínek, M. Kvapil) – 28. Čerešňák, 39. Mertl (Kratěna, Gulaš), 47. Mertl (Kratěna), 49. Stach (Indrák), 58. Mertl