A právě to nemohl klatovský trenér Michal Straka vydýchat. Přitom do zápasu mohl jít jeho tým v klidu. Záchranu ve druhé lize si už zajistil. „Jenže hráči, ne tedy všichni, ale drtivá většina, do toho s Hronovem šli asi až moc v klidu," zlobil se Straka. „Nám už v uvozovkách o nic nešlo, ale mrzí mě, jak k tomu naši kluci přistoupili. Vždycky hrajeme o vítězství a mně přijde, že jim je úplně jedno, že prohrají," pálil kouč ostře do členů vlastního kádru.

SHC Klatovy (bílé dresy), archivní snímek.SHC Klatovy (bílé dresy), archivní snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Za naší generace se tohle nedělo. I když se nám nedařilo, vždycky jsme do toho dali maximum. Šli se na led porvat o výsledek, seřezat se. Tohle mi u hráčů prostě chybí, tohle v sobě oni nemají," lamentoval značně rozladěný kouč. „Přitom máme mladý kádr, plný sil. A jdeme do toho takhle laxně," pokračoval.

Alespoň malou šanci na reparát mají klatovští hokejisté ve středu v posledním utkání sezony doma proti Děčínu (17.30 hodin). „Děčín hraje vlastně úplně o všechno, o účast v předkole play-off. A my? Sice je to náš poslední zápas sezony, ale jestli budeme hrát tak jako o víkendu s Hronovem, dostaneme jich doma deset," přemítá Michal Straka, trenér hokejistů SHC Klatovy.

SHC Klatovy (bílé dresy), archivní snímek.
Klatovští hokejisté nestačili na poslední Hronov, doma od něj dostali šest gólů