Po prohře v Trutnově a doma s týmem Řisut neuspěli hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy ve skupině Západ II. ligy ani na ledě Písku. Kvalitnímu soupeři navíc nevstřelili ani jediný gól.


IHC Písek-SHC Maso Brejcha Klatovy 6:0.
Domácí začali bleskově a hned ve druhé minutě se trefil Mošovský. Ani v dalších minutách nedali modrožlutí brankáři Ježovi vydechnout. V páté minutě se píseckému kapitánu Bláhovi podařilo vyšachovat obranu a ideálně nahrát Radku Hovorovi, který se trefil k levé tyčce Ježovy branky - 2:0. Hosté se ovšem nedali zahanbit a v deváté minutě se do vážnější šance dostal Kořínek, ale Kubiš v brance Písku mu nedal šanci. Následovalo několik dalších šancí, z nichž za zmínku rozhodně stojí samostatná Hovorova akce, kterou ovšem hostující brankář vychytal. Do konce třetiny se diváci dočkali čtyř přesilových her - jedné písecké a tří klatovských. Ani jedna však nebyla proměněna.


I druhá třetina odstartovala velmi svižně. Hosté se snažili zkorigovat nepříznivý vývoj a několikrát ohrozili domácího gólmana, ale bez úspěchu. Skóre druhé dvacetiminutovky otevřel až v sedmadvacáté minutě Jiří Vondřich, který dorazil puk do odkryté brány - 3:0. Pak se střídaly šance na obou stranách. Na nudu si rozhodně nemohl stěžovat Kubiš, více se ale zapotil hostující Jež, na něhož mířilo více střel. V devětatřicáté minutě se dorážkou trefil domácí Slavík - 4:0.


Poslední část zápasu odstartovali aktivněji hosté, ale Kubiš pečlivě hlídal svou klec. Také domácí nelenili a předvedli dvě pěkné akce. V osmačtyřicáté minutě se opět trefil Hovora - 5:0. A v osmapadesáté minutě Novotný zvyšoval na konečných 6:0. „Domácí hráli velmi dobře, my jsme naopak neplnili to, co jsme měli. Hráli jsme zbytečně složitě a Písek zkušeně trestal naše chyby,“ přiznal klatovský kouč Pavel Čuban.


Třetiny: 2:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 2. Mošovský (Martinka), 5. Hovora (Bláha), 27. Vondřich (Bláha), 39. Slavík (Hovora), 48. Hovora (Bláha, Slavík), 58. Novotný (Ježek). Rozhodčí: Poskočil - Frodl, Nepomucký. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 485. Sestava Klatov: Jež - Švík, Kepl, Turhobr, Hochmann, Horejš, Geltner, Setikovský, Kořínek, Holý, Mainer, Straka, Klaus, Hobl, Kreuzman, Holub, Maxa, Dorňák, Dvořák.

Tabulka: