Trstěnice - Malá Víska 10:6 (3:2, 3:3, 4:1). Maloveští hokejisté drželi s velkým favoritem krok nečekaně dlouho. Domácí sice vedli vždy o jednu branku, ale přesně v polovině zápasu šli do vedení hosté z Malé Vísky. Přispěly k tomu branky Nauše a Kotěšovce. Trstěnice vyrovnaly, těsně před koncem druhé třetiny opět šly do vedení a v závěrečné třetině výhru potvrdily dalšími góly. I přes porážku byli hosté se svým výkonem spokojeni, svými slovy to potvrdil i autor dvou branek Václav Nauš: „Na soupeři bylo znát, že hraje dvě soutěže. Za sezonu odehrají přes padesát zápasů, bylo to vidět na jejich hře. Věděli o sobě a bruslařsky byli velice dobře připraveni.

Branky za M. Vísku stříleli Kotěšovec 2, Nauš 2, Jiří Papoušek a Fišar. Regionální hokejový přebor Tachovska doznal po rozlosování ještě jedné změny. Do soutěže byl dodatečně přijat tým HC Mariánské Lázně, a tak se přebor musel přelosovat. A právě HC M. Lázně bude dalším soupeřem Malé Vísky. Oba soupeři si to rozdají o mistrovské body na ZS v Klatovech ve středu 28. října v 17.00 hodin.

Druhým kolem pokračoval hokejový přebor mužů Strakonicka, ve kterém má okres Klatovy trojnásobné zastoupení. Sušice - Horažďovice 5:4 (4:1, 0:2, 1:1). Domácím vyšla první třetina na výbornou. Hosté, za které hrají v drtivé většině odchovanci strakonického hokeje, byli rychlým nástupem domácích zaskočeni, ale v další části hry již byli lepší a mohutně dotahovali. Sušickým hráčům se podařilo ve třetí třetině zvýšit vedení na 5:3, ale hosté v závěru korigovali a bojovali alespoň o remízu. Dramatický závěr domácí hokejisté přežili, připsali si do tabulky první dva mistrovské body.

Branky: Murcko 2, Karhan, Pokorný, Broža - Blovský 2, Sýkora, Stehlík. Zápas odřídila trojice sušických rozhodčích Svoboda, Hrabý, Aschenbrenner.

Drahonice - Luby 11:3 (6:0, 3:2, 2:1). Drahonice se rychlými kombinačními akcemi snadno dostávaly před lubskou branku, kde je dokázaly nekompromisně proměňovat v góly. Skóre 1. třetiny se zastavilo až na stavu 6:0, pro svěřence trenéra Josefa Pikharta to bylo po boxersku doslova na ručník. Druhá třetina však byla již o něčem jiném. Luby přidaly, začaly lépe bruslit, v přesilovce skóroval střelou do šibenice Radek Pikhart, pak se prosadil i Topinka, ale další góly již opět stříleli jen domácí. Až v samotném závěru se opět z přesilovky trefil lubský Kašpar, uzavíral účet utkání na 11:3 pro domácí TJ Drahonice. Branky Lub stříleli R. Pikhart, Topinka, Kašpar.

Ve třetím kole Strakonického hokejového přeboru mužů mají Luby volno. Na ZS ve Strakonicích hraje o víkendu TJ Sušice i HC Horažďovice. Sušičtí s HC Sokol Katovice, Horažďovičtí hostí mladý tým Dioritu Strakonice. (š)