Hokejový útočník Jan Švík se z rokycanského angažmá vrátil do Klatov. Ve čtvrtek se oba kluby konečně dohodly a šestadvacetiletý zkušený hokejista, který měl zájem oblékat dres druholigových Klatov už od října, bude k dispozici trenérské dvojici Pavel Čuban – Petr Kořínek už v sobotu v Písku.
„Byl bych rád, kdyby se Honzovi u nás střelecky dařilo, nejméně tak, jako v barvách Rokycan,“ uvedl trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban při vzpomínce na derby s Rokycany v loňské sezoně, kdy zápas na klatovském ledě rozhodl ve prospěch Rokycan právě Jan Švík. „Ale vážně, je to zkušený útočník, který při svém čtyřletém působení v Klatovech patřil k tahounům druholigového mužstva. Jeden hráč ale tým nedělá, věřím, že Honza, který se s hráči dobře zná, do party rychle zapadne,“ dodal Čuban, podle kterého Jan Švíkv sobotunastoupí v útočné řadě vedle kapitána Jiřího Maxy a Martina Holého.

„Nedařilo se nám, tak zkusíme nějakou změnu a uvidíme, co přinese,“ podotkl klatovský lodivod, kterému je jasné, že Písek bude tvrdým oříškem. „Jihočeši doma body zrovna nerozdávají. Jejich hostům se to povedlo jen dvakrát, já ale pevně věřím, že my budemev sobotutřetím týmem, který ukořistí skalp Písku,“ řekl Čuban. „Bude to těžká bitva, musíme hrát zodpovědně a soustředěně hned od začátku,“ připomněl.


Sobotnízápas patnáctého kola druholigové skupiny Západ na ledě v Písku začíná v 17.30 hodin.