Povzbuzeni výhrami v posledních třech kolech zajížděli v sobotu k zápasu II. ligy skupiny Západ hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy Do Jablonce. Po vyrovnané první třetině si ale odvezli zatím největší prohru v této sezoně. Jablonečtí Vlci jim na cestu přidali devět branek.

HC Jablonec n/N. – SHC Klatovy 9:2. Přitom to byli Klatovští, kteří se v zápase ujali vedení, když se v 8. minutě trefil Švík. Domácím se podařilo vyrovnat ve vlastním oslabení ve 12. minutě a mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině ale začali úřadovat jablonečtí Vlci. Střelecký koncert načal ve 28. minutě Petrmichl, hned za 19 sekund zvýšil Duda a během dalších dvou minut prakticky utkání rozhodl dvěma góly Stehno. Klatovy stačily je snížit nepříznivý stav na 2:5 v 32. minutě Kajerem.

A střelecká exibice domácíh pokračovala i ve třetí třetině. Už ve 44. minutě vrátil Jablonci čtyřbrankové vedení Měrtl, po něm přidali branky ještě další tři jeho spoluhráči, a skóre se zastavilo v 59. minutě na 9:2 pro domácí.

„První třetinu prvních pět minut druhé jsme odehráli opravdu výborně, měli jsme tlak a spoustu šancí. Škoda vyrovnávacího gólu v našem oslabení. Pak se hrálo čtyři na čtyři a my jsme dostali tři branky. Poté jsme si zápas zkazili vlastní nedisciplinovaností, kluci nedokázali vývoj zápasu unést a je fakt, že rozhodčí zápasu moc nepomohl. Poslal nás dvakrát do tří, dostali jsme dva pětiminutové tresty, tři desítky, a to už s hokejem nemělo nic společného. Třetí třetina byla skoro celá v oslabení, pořád se diskutovalo a nehrálo se. V jednu chvíli sedělo na naší tresné lavici šest hráčů! Prostě vládly emoce a nehrál se hokej,“ postekl si klatovský trenér Michal Straka.

Třetiny: 1:1, 4:1 4:0. Branky a nahrávky: 12. Kapička (Beránek), 28. Petrmichl (Beránek), 28. Duda (Měrtl), 30. Stehno (Šejnoha), 30. Stehno (Měrtl, Duda), 45. Měrtl (Šesták), 52. Abraham (Tondr, Kapička), 53. Duda (Šesták), 58. Šesták (Duda, Abraham) - 8. Švík (Kajer, Kepl), 32. Kajer (Švík, Maxa). Vyloučení: 11:12, navíc Švík a Mainer (oba KLT) 5 min + do konce utkání, Jež (KLT) a Petrmichl (JAB) 10 min., Stehno (JAB) a Kocman (KLT) do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70.

Sestava SHC Klatovy: Jež (od 30. Hruška) - Fiala, Zeman, Mainer, Kašpar, Černý, Straka, Kajer, Maxa, Vondryska, Špaček, Špindler, Kepl, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban, Trojan, Babka.

Klatovské hokejisty čeká ve středu 15. prosince v 18 hodin poslední domácí zápas v tomto roce. Soupeře nebudou mít snadného, na klatovský led nastoupí Řisuty, které Klatovy přeskočily v tabulce právě v posledním kole.

 1. Klášterec n/O ⋌21   110:65    56
2. Most ⋌20     94:77    40
3. Řisuty⋌ 21    76:57    35
4. Klatovy ⋌21    80:74    35
5. Sokolov⋌ 21    81:80    32
6. Roudnice n/L ⋌21    88:91   32
7. Jablonec ⋌21    91:75   28
8. Děčín ⋌21    53:81   22