Za prvé: Klatovští hokejisté neměli už žádnou šanci na postup do play-off, takže utkání s Táborem bylo pro ně letošní derniérou. Za druhé: hostující Kohouti byli před tímto duelem už jistým vítězem dlouhodobé fáze soutěže a ani případná porážka by na jejich postavení nemohla nic změnit. Z tohoto hlediska šly oba týmy do vzájemného zápasu uvolněně. Klatovští přesto chtěli vyhrát a zakončit nepříliš povedenou sezonu skalpem suverénního lídra, který letos nasbíral neuvěřitelných sto bodů. A to se Západočechům nakonec povedlo.

Z archivu: SHC Klatovy (červení) - HC Tábor.Z archivu: SHC Klatovy (červení) - HC Tábor.Zdroj: Jindřich Schovanec

Svěřenci zkušeného trenéra Michala Straky vedli v zápase už 2:0, aby poté ve dvojnásobném oslabení a vlastní přesilovce nechali Jihočechy vyrovnat.

Když už to vypadalo, že téměř dvě stovky diváků v ochozech uvidí prodloužení či nájezdy, trefil se klatovský štírek Petr Eret, jenž pouhé tři vteřiny před závěrečným klaksonem rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma.

„Před zápasem už bylo rozhodnuto, že si play-off nezahrajeme, ale přesto jsme chtěli vyhrát, což se nám nakonec povedlo. Po celkem dobré vstupu jsme po našich chybách jako obvykle dvakrát inkasovali, ale i s trochou štěstí jsme dali tři vteřiny před koncem rozhodující gól. Je to dobře a jsme za to moc rádi. Vůči divákům i celé sezoně, že poslední utkání dobře dopadlo,“ uvedl ve videorozhovoru pro klubový instagram asistent klatovského trenéra Ivan Vlček.

Své si k utkání pro klubový web HC Tábor řekl také hostující trenér Arpád Györi, jehož naštvala rozhodující branka domácích.

„Zápas ve vztahu k soutěži už nic neřešil. My jsme uzpůsobili sestavu podle aktuálního stavu, takže někteří hráči zůstali doma. Hrál se tentokrát otevřenější hokej než obvykle. My jsme po individuálních chybách dvakrát inkasovali, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu a vyrovnat na 2:2. V poslední třetině jsme byli aktivnější a měli jsme z toho určitě vytěžit rozdílový gól. To se bohužel nestalo a tři vteřiny před koncem jsme inkasovali. Předcházela tomu špatně vyřešená situace v útočném pásmu. Místo toho, abychom podrželi kotouč, tak jsme chtěli dát gól a vzešla z toho další zbytečná chyba, která nás nakonec stála zápas,“ zlobil se zkušený trenér Tábora.

Z archivu: SHC Klatovy (červení) - HC Tábor.
Úspěšná derniéra a skalp lídra. Výhru vystřelil tři vteřiny před koncem Eret