Hokejisté SHC Maso Brejcha konečně protrhli novoroční smůlu a ve středu si připsali do tabulky II. ligy skupiny Západ první letošní tři body za výhru nad pražskou Kobrou. Vítězství vrátilo Klatovy zpět na 4. místo tabulky.

Z první třetiny uplynulo 83 sekund a už brankář Kobry Malík poprvé lovil puk z branky. Mainer dlouhou přihrávkou uvolnil Kašpara, který otevřel skóre zápasu. Druhý gól domácích přidal hned v 5. minutě Černý a Klatovy zaslouženě vedly 2:0. Na rozdíl od minulého domácího zápasu Klatov se Sokolovem, ve kterém se urputně napadalo hned v zárodku akcí, se tentokrát hrál rychlý kombinační hokej se spoustou šancí na obou stranách. Do klatovské branky nastoupil od začátku Petr Jež, který s přehledem řešil střely hostů. Více ze hry měly ale rozjeté Klatovy. V 15. minutě to stadionem jenom zahučelo, když Pavlis trefil tyčku a v 16. minutě si diváci zakřičeli gól potřetí, když Kajer mířil přesně pod břevno. Hosté se na odpověď nezmohli, a tak do kabin odcházeli spokojeni s tříbrankovým vedením Klatovští.

Trenér Kobry udělal po přestávce v sestavě změnu a do branky poslal místo Malíka Kalčíka. Hosté ale hned na začátku třetiny nabídli Klatovům výhodu přesilovky, které ve 24. minutě využil Kepl. Do šance se ještě poté dostal Maxa, ale trefil jen beton brankáře hostů. Kobře se podařilo vstřelit branku až v 31. minutě, ale radovat se z ní nemohli. Žáček překonal Ježe až po odpískání a gól nebyl uznán. Ve druhé třetině už ale Klatovy, které vedly 4:0, trochu v aktivitě polevily a navíc „nabudily“ hosty do třetí části hry, když jim na její začátek nabídly téměř minutovou přesilovku pět na tři.

Kobra nabízené šance využila. Ve 41. minutě po zvláštní situaci, kdy se všichni hráči zastavili v domnění, že se bude pískat ofsajd, se puku chopil Dušek a poskakující střelou překonal překvapeného Ježe. Vstřelená branka probudila hosty. Klatovští měli najednou plné ruce práce, na Ježe se valil jeden útok za druhým, ale ten chytal ve skvělé formě, předváděl výborné zákroky a nedovolil zdramatizování zápasu. Domácí se trápili až do 52. minuty, kdy uklidňující pátou branku vstřelila pětka mladíků, kterou ve třetí třetině poslali trenéři na led. Vondryska si zajel za branku Kobry pro puk, uvolnil se a podruhé překonal Kalčíka. Hosté se ale stále snažili s výsledkem něco udělat, ale proti nim stál bezchybný Jež. Definitivní tečku za zápasem udělal v 57. minutě Kajer, který střelou po zemi uzavřel skóre zápasu.

„Naštěstí jsme v první třetině dali tři branky, a to asi rozhodlo. Pořád se herně hrozně trápíme, máme dost chyb v obraně i v útoku. Musíme teď hodně trénovat a zlepšit to, protože bychom se se silnými soupeři nemohli měřit. Kobra, přestože je poslední, vůbec nebyla slabým soupeřem, ale nám skvěle zachytal gólman Jež, což byl druhý důvod úspěchu. Do třetí třetiny jsme pustili i naše dravé mládí, kluci byli super, dali i gól. Je dobře, že se o ně můžeme opřít a že zvládají „dospělácký“ hokej. Celkově druhou a třetí třetinu jsme nezahráli tak, jak bychom si představovali, ale máme tři body, a to je důležité,“ zhodnotil utkání jeden z trenérské dvojice SHC Maso Brejcha Klatovy Radek Mužík.

SHC Klatovy - Kobra Praha 6:1

Třetiny: 3:0, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 2. Kašpar (Mainer), 5. Černý (Pavlis), 16. Kajer (Steiner), 24. Kepl (Maxa, Kocman), 52. Vondryska (Horejš, Bastl), 57. Kajer (Steiner) - 41. Dušek (Louček). Rozhodčí: Poskočil - Suchánek, Vavruška. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 356.

Sestava SHC Klatovy: Jež, (Hruška) - Fiala, Zeman, Kašpar, Mainer, Plánička, Holub, Černý, Bastl, Kajer, Mrázek, Maxa, Vondryska, Špaček, Steiner, Horejš, Kepl, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban.

Nyní čekají klatovské hokejisty dva důležité zápasy na ledě soupeřů ze spodní poloviny tabulky, kteří potřebují body jako sůl a budou mít výhodu domácího prostředí. V neděli 16. ledna od 17 hodin hrají Klatovy v Děčíně, ve středu 19. ledna od 18 hodin v České Lípě.