Ti v utkání 34. kola skupiny Západ hostí IHC Písek. Jihočeši jsou podle postavení v tabulce favoritem zápasu, jsou s třiašedesáti body třetí, zatímco jejich klatovští hostitelé okupují se čtyřiapadesáti body deváté místo.

„Hrát se dá s každým. Vždyť jsme porazili Tábor, který je teď první. Ovšem musíme makat hned od začátku zápasu naplno, je potřeba na píseckého soupeře vlétnout, nehrát ustrašeně. Přílišný respekt by tady v žádném případě nebyl na místě,“ uvedl trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban, jehož svěřenci mají svému nedělnímu soupeři co oplácet. V předchozím vzájemném utkání patnáctého kola Písku jednoznačně podlehli 0:6.

„Ale každý zápas je jiný, jak jsem už řekl, musíme bojovat naplno hned od začátku. Věřím, že nás přijdou pomoci v hojném počtu i fanoušci, jejich podporu budeme určitě potřebovat,“ připomněl klatovský kouč, který dá prostor na ledě sestavě, která obrala o všechny body Řisuty. „Vítězná sestava se nemění,“ tvrdil Pavel Čuban.

Ten se bude muset ještě obejít bez zraněného Kepla a nemocného Dvořáka. „Ve středu sice byli mimo hru kvůli pracovním povinnostem Tureček a Pavlis, ale proti Písku zítra určitě nastoupí,“ upřesnil informace trenér, který už včera měl jasno, kdo bude hájit klatovskou klec. „Ve středu ve Slaném proti Řisutům dochytal zápas Petr Jež, dochytal jej dobře, a proto zítra proti Písku v bráně začne,“ prozradil