Domácí Start rekordně vyhrál nad oslabeným soupeřem a posunul se v tabulce na 4. místo, Sušice zůstává se dvěma body na poslední, šesté příčce.
Do čela přeboru se probojovali hokejisté HC Horažďovice, kteří dokázali nečekaně hladce porazit strakonický Diorit a odsunuli ho na druhé místo. Diorit ale má zápas k dobru.

HC Horažďovice - Diorit Strakonice 8:3 (1:1, 4:1, 3:1)

Na důležitý zápas o čelo tabulky se připravili hokejisté HC Horažďovice dokonale. Konečně nastoupili v plné síle, hráli na tři pětky a dobře zachytal i náhradní brankář Vondráček, který zaskakoval za tradiční oporu Tábora. První třetina byla vyrovnaná, skončila smírně 1:1, když se za domácí gólově prosadil Tomáš Jílek. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina. V té se hráčům Horažďovic dařilo mimořádně herně i v zakončení, svého soupeře dokonale rozebrali a po 40 minutách hry vedli již 5:2. Strakonický Diorit sice v závěrečné třetině ještě zabojoval, ale na rozjeté Horažďovice tentokrát neměl.

Branky Horažďovic: Jílek 2, Blovský, Přerost, Sýkora, Luboš Sosna, Lukáš Sosna, Chovítek. Vyloučení: 4:4.

Start VD Luby - TJ Sušice 13:2 (4:1, 4:0, 5:1)

Hosté ze Sušice přijeli k derby jen s deseti hráči do pole a s brankářem J. Pytlem. Luby měly naopak připraveny tři kompletní pětky a poprvé v nové sezoně za ně nastoupil i Martin Vlček, který svým pohybem hru Startu oživil. Domácí šli brzo do vedení, v přesilovce se trefil Radek Pikhart přesně do horního růžku sušické branky. Pak dělovkou na 2:0 zvyšoval Jan Hůla, v 10. minutě přidal třetí gól Petr Malát, který tím odstartoval svůj skvělý výkon, když s jednou brankou a šesti asistencemi nasbíral v tomto utkání sedm bodů. Ve stejné minutě ale dokázali hosté snížit Martinem Šlaisem, který jinak nastupuje za Sušici v pozici brankáře. Skóre úvodní třetiny uzavřel svým prvním gólem Jakub Spurný, který potvrdil svoji roli nejlepšího kanonýra Lub i ve druhé třetině. Zde přidal další dvě branky a uzavřel čistý hattrick.

Další branky za Luby přidali ještě Martin Vlček a Pavel Hůla. Sušici v té době hodně oslabil Petr Lemberger, který za opakované protesty a nesportovní chování musel ve 36. minutě předčasně do sprch. I přes tento handicap dokázali hosté hned v úvodu třetí třetiny korigovat nepříznivý stav gólem Vávry, na víc však již neměli. Naopak doplatili na nedisciplinovanost a protesty svých hráčů vůči rozhodčím. Za hrubé nesportovní chování byl vyloučen do konce utkání Lukáš Blažek a dvě minuty před koncem za hrubý faul na soupeře i Patrik Korál. Luby tak v pohodě přidaly dalších pět branek a postaraly se o zatím rekordní výsledek Strakonického přeboru.

Branky: Spurný 3, Radek Pikhart 2, Jan Hůla, Malát, Pavel Hůla, Topinka, Kamil Pikhart, Vlček, Kašpar, Janoušek - Šlais, Vávrů. Rozhodčí: A. Peksa, Plánička, Jindra. Diváků: 50.

V 5. kole hraje v neděli 13. listopadu doma od 17.00 hodin TJ Sušice s HC Horažďovice, Luby se pak střetnou od 19.45 hodin na ZS ve Strakonicích s HC Sokol Katovice.

Karel Šot