Hokejisté TJ Start Luby, kteří před týdnem těsně udolali Sušici, nestačili na zimním stadionu ve Strakonicích Drahonicím, kterým podlehli 1:7. V úvodní třetině držel hostující Start s drahonickým favoritem krok, a to hlavně zásluhou výborného gólmana Vojtěcha Lavičky. Ve 24. minutě dokonce nestárnoucí Karel Kašpar srovnal na 1:1, ale to bylo na dlouhou dobu od Lubů vše.

Hokejisté TJ Start Luby (na archivním snímku hráči v černočervených dresech) nestačili na Drahonice (v zeleném) 1:7.Hokejisté TJ Start Luby (na archivním snímku hráči v černočervených dresech) nestačili na Drahonice (v zeleném) 1:7.Zdroj: archiv Deníku

Drahonice následně ovládly hru, byly lepším týmem, přidávaly i další branky. Utkání se nakonec nedohrálo, po vzájemné dohodě byl zápas ukončen v 50. minutě za stavu 7:1, a to proto, že se těsně před tím nešťastně vážně zranil při souboji u mantinelu domácí Koc. Do nemocnice jej převezla záchranná služba.

S porážkou ze strakonického ledu odjížděli také hokejisté Horažďovic, kteří prohráli s Katovicemi 2:5. Horažďovice sice vedly od 18. minuty 1:0 díky trefě Lukáše Sosny, ale domácí čtyřmi góly ve druhé třetině otočili výsledek ve svůj prospěch. Ve vyrovnané závěrečné třetině se v 55. minutě prosadil ještě horažďovický Martin Panský, ale to stačilo pouze na korekci výsledku. TJ Sušice coby třetí zástupce malebného Klatovska měla kvůli lichému počtu účastníků v soutěži tentokrát volno.

Program 3. kola – sobota 16.10: TJ Start Luby – Sokol Katovice (hraje se v Klatovech), neděle 17.10: TJ Sušice – TJ Drahonice (aréna Sušice), Horažďovice mají volno.

Autoři: Karel Šot, Martin Mangl