Luby měly raketový nástup do utkání. Už v čase 4:15 skóroval Hynek Pikhart, jenž stál na konci akce vedené přihrávajícím Pavlem Hůlou. Start se ovšem z vedení neradoval dlouho, neboť o necelé dvě minuty později prostřelil Radima Dědiče v kleci pohotový Jan Vondrák. To ovšem bylo ze strany hostů z Rapidu Plzeň na dlouhou dobu všechno. A byli to naopak domácí bruslaři s hokejkami, kteří rozpoutali pořádný gólový kolotoč. V 9. minutě vrátil Lubům vedení Jan Šefl a z malý okamžik upravil skóre na 3:1 Tomáš Mužík.

Také druhou třetinu vyhráli hokejisté Startu o dva góly. Na 4:1 zvýšil v 17. minutě svým druhým zásahem v zápase Hynek Pikhart a bůra dokonal v čase 21:08 David Koranda. A když na začátku třetí periody přidal šestou branku nováčka krajské soutěže Jan Šefl, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.

Hosté hrozivě vypadající debakl zmírnili dvěma góly v závěru. Ve 39. minutě snížil na 2:5 z pohledu Rapidu Lukáš Novotný a na konečných 3:6 upravil osmnáct vteřin před závěrečnou sirénou Daniel Pejchar. Luby tak přehrály Plzeňské 6:3 a připsaly si čtvrté vítězství v letošní hokejové sezoně.

TJ START Luby – SKP Rapid Plzeň 6:3

Třetiny: 3:1, 2:0, 1:2. Branky a nahrávky: 5. H. Pikhart (Hůla), 9. Šefl (Hájek, Valeček), 12. Mužík (Šefl, Koranda), 17. H. Pikhart (Topinka), 22. Koranda (Mužík), 32. Šefl (Koranda) – 7. Vondrák (Novotný, Viazanko), 39. Novotný, 45. Pejchar (Vondrák, Pacanda). Rozhodčí: Mach – Prokop, D. Kaiser. Vyloučení: 5:10. Vyšší tresty: 0:1. Využití:  1:0. Góly v oslabení: 1:0. Aréna: zimní stadion Klatovy. TJ START Luby: Dědič (Lavička) – Moravec, Koutník, Valeček, Martykán, Lorenc, Hůla, H. Pikhart, Grosskopf, Topinka, Koranda, Hájek, Staněk, Mužík, Šefl. SKP Rapid Plzeň: Vainar – Smazal, Hanuščin, Valenta, Bejček, Kasl, Viazanko, Pour, Pacanda, Novotný, Vondrák, Pejchar.

Ostatní výsledky 18. kola (krajská hokejová soutěž, skupina A): TJ Baník Líně – HC DTJ Klabava, HC Buldoci Stříbro – Sokol Malá Víska 5:11, TJ Město Zbiroh – HC Klaustimber, HC Rokycany – HC Chotíkov 1:5.

Následující program (19. kolo) – úterý 21. února (čas bude upřesněn): Sokol Malá Víska – TJ Baník Líně (ZS Klatovy), sobota 18. února 08.15: HC Klaustimber – TJ START Luby, 14.30: HC DTJ Klabava – HC Rokycany, 17.00: HC Chotíkov – HC Saxana Group, 26. února 17.30: HC Buldoci Stříbro – SKP Rapid Plzeň.

Krajská soutěž, skupina A.Krajská soutěž, skupina A.Zdroj: Plzeňský svaz ledního hokeje

Nejúspěšnější sportovec roku 2021 okresu Klatovy.