O aktuální situaci ve třetí nejvyšší domácí soutěže informoval renomovaný server hokej.cz i Fanklub HC Klatovy na svých sociálních sítích (a další kluby).

Důvodem mají být finance, které se Senior HC, pravděpodobně po změnách v majetkové struktuře v partnerském klubu HC Škoda Plzeň, nepodařilo sehnat. „15. června vydáme tiskovou zprávu, ve které se vedení k celé situaci vyjádří,“ sdělil Deníku jednatel SHC Klatovy Radek Mužík.

Jisté je to, že 1. června v Praze proběhl aktiv druholigových klubů, na kterém se rozhodlo o podobě příští ročníku druhé hokejové ligy, přičemž systém zůstává stejný jako vloni a hrát se bude znovu ve dvou skupinách.

Ve východní konferenci se nově objeví Šumperk, který sestoupil z Chance ligy, a také Technika Brno, která si účast vybojovala z krajské soutěže.

Na západě si právo druhé ligy vydobyly stejnou cestou i Kralupy nad Vltavou a pokračovat bude i Hronov. Ten sice vloni sestoupil, ale licenci za symbolickou částku odkoupil od Jablonce, který kvůli problémům rovněž nepodal přihlášku. Stejně jako Klatovy, kde by měla pokračovat krajská soutěž mužů pod hlavičkou HC Klatovy, pod kterou nastupují i mládežnické výběry.

Král Šumavy 2023 -  kategorie 50 km (Sv. Bartoloměj).
OBRAZEM: Jubilejní ročník Krále Šumavy je minulostí, podívejte se na fotky