Před samotným zápasem, který všechny bavil, hráči, realizační týmy i fanoušci (napočítáno 250 diváků) uctili minutou ticha oběti čtvrtečního masakru, v němž pachatel David K. zabil na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy několik lidí. Hráči obou celků pak do utkání nastoupili s černými páskami.

O první branku atraktivního utkání se postaral v 15. minutě Tomáš Babka, jenž využil povedené spolupráce s Janem Brtníkem a Petrem Balínem. Na začátku druhé třetiny bylo v klatovských ochozech ještě veseleji, když nařízené trestné střílení proměnil (byť s velikým štěstím) Roman Kuželík. Hosté se ovšem ještě do konce prostřední části hry dokázali vyrovnat. V čase 26:32 snížil Tomáš Blumentrit a o devět minut později srovnal skóre Adam Ženíšek.

close HC Klatovy (na archivním snímku hokejisté v červených dresech). info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in HC Klatovy (na archivním snímku hokejisté v červených dresech).

Tentýž hráč překlopil v 53. minutě misky vah na stranu Meteoru, ale za malý okamžik odpověděl Petr Vizinger, nejproduktivnější hráč Klatov v této sezoně. Když už to vypadalo, že utkání doputuje do prodloužení, udeřila Třemošná. Dvaašedesát vteřin před koncem prostřelil domácího gólmana Martin Muchka a v čase 59:58 pečetil výhru celku z Plzeňska Filip Michel.

HC Klatovy - HC Meteor Třemošná 3:5

Třetiny: 1:0, 1:2, 1:3. Branky a nahrávky: 15. Babka (Jan Brtník, Balín), 22. Kuželík z trestného střílení 54. Vizinger (Topinka, Hrach) – 27. Blumentrit (Šucha, Ženíšek), 36. Ženíšek (Blumentrit), 53. Ženíšek (Michel), 59. Muchka (Michel), 60. Michel (Muchka). Rozhodčí: Turhobr, Schmiedt, Moravec. Vyloučení: 11:10. Vyšší tresty: 2:3. Trestné minuty: 43:57. Využití přesilových her: 0:3. Góly v oslabení: 1:1. Diváci: 250. Aréna: zimní stadion Klatovy. Sestava HC Klatovy: Jiří Brtník (Rückl) - Hochman, Rajal, Valečka, Jan Brtník, Topinka, Babka, Grosskopf, Čuban, Kuželík, Pitel, Vizinger, Kaiser, Balín, Hrach. Sestava HC Meteor Třemošná: Štekr - Soukup, Blumentrit, Muchka, Beer, Jánský, Šibra, Smejkal, Mainer, Michel, Vágner, Šucha, Ženíšek.