V předehrávce 16. kola strakonického hokejového přeboru udolal tento tým domácí TJ Sušice až po závěrečných samostatných nájezdech, když v normální hrací době skončilo toto okresní derby nerozhodně 3:3.

O bodu navíc za výhru v samostatných nájezdech se rozhodlo až v páté sérii, kdy se trefil jako jediný Jakub Spurný, šikovný mochtínský sportovec, hrající hokej za lubský Start. Hosté z Lub si dvěma získanými body pojistili třetí místo v tabulce, Sušice zůstává na čtvrté příčce.

Sušice – Luby 3:4SN

Předehrávané derby se hrálo před stovkou hokejových fanoušků, kteří viděli úvodní branku zápasu již v 1. minutě, kdy se za domácí prosadil prudkou střelou Broža, nahrávkou mu asistoval Ryšavý. Od začátku se hrál oboustranně dobrý hokej, plný šancí na obou stranách.

Až do poloviny zápasu další branky nepadly, až ve 33. minutě se gólově prosadil Petera a domácí Sušice vedla již nadějně 2:0. Pak ale přišly velké chvíle lubského Radka Pikharta, který svými góly ve 34. a 40. minutě srovnal stav na 2:2.

A hosté pokračovali v náporu i v závěrečné třetině. A když se ve 45. minutě trefil lubský Kuželík, vypadalo to s domácí Sušicí špatně. Třetí třetiny totiž domácí tradičně nezvládají, ale tentokrát hokejisté Sušice své fanoušky potěšili, když se čtyři minuty před závěrečným klaksonem prosadil svojí druhou brankou v utkání Petera. Vyrovnal stav na 3:3 a poslal zápas do nájezdů. V těch byli úspěšnější hosté z Lub a ze Sušice si odvezli dva body, na domácí zbyl jeden.

Třetiny: 1:0, 1:2 ,1:1. Branky: Petera 2, Broža – R. Pikhart 2, Kuželík. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Diváků: 100.

Zápasy 16. kola se dohrávají 25. ledna ve Strakonicích, kde se od 13.30 hodin hraje utkání Katovice – Cehnice a od 15.45 hodin utkání Radomyšl – Horažďovice. V neděli se utkají od 14.45 hodin v Klatovech Luby a Sušice.

Karel Šot