KLH Božkov - HC Klatovy B 7:8 (2:3, 0:2, 5:3; branky Klatov: Hochman 2, Dvořák, Fišar, Babka, Turhobr Petr, Šimsa, Kořínek).

Domácí hráli pouze na dvě pětky a úvod zápasu zjevně podcenili, protože ve 4. minutě už prohrávali 0:2. Pak se začali zlepšovat a postupem času hru vyrovnali. Ale proti nim stála hostující obrana, které dominoval bezchybně chytající Šproch. Klatovům také zahrála výborně druhá pětka ve složení Babka, Kuželík a Dvořák, která si dokázala vytvořit šanci téměř každé střídání, ale v zakončení jim chybělo pověstné štěstí. Deset minut před koncem byl stav 3:6 a hosté měli zápas pod kontrolou.

„Domácí však přitvrdili, a ačkoliv některé zákroky již byly za hranicí pravidel, rozhodčí vylučoval spíše za následné oplácení na straně hostů,“ popsal poslední desetiminutovku Václav Nauš z klatovského týmu. V přesilovkách Božkov snížil na rozdíl jediné branky, ale hostům se podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce.

Sestava HC Klatovy B: Šproch - Šimsa, Turhobr Petr, Turhobr Pavel, Pericat, Kuželík Kamil - Nauš, Kotěšovec, Kořínek - Babka, Kuželík - Dvořák - Pitel, Fišar, Hochman.

První soutěžní zápas odehraje klatovské béčko s TJ Apollo Kaznějov v sobotu 22. října od 18 hodin na zimní stadionu Košutka – Kooperativa aréna. Na Klatovy čekají v krajské lize i další kvalitní týmy, HC Rokycany, HC Pubec Plzeň, KLH Božkov, SKP Rokycany, HC Chotíkov A, Ekonomické stavby Plzeň A a KLH Meteor Třemošná A.