Po prohře v 1. kole v Kaznějově si klatovské béčko spravilo chuť a připsalo si dva body za výhru nad plzeňským týmem.

HC Klatovy B – HC Pubec Plzeň 5:3.

Domácím hodně pomohl rychlý gól z úvodu utkání. Kotěšovec předvedl sólo přes celé kluziště a tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nedal šanci. Domácí vstřelená branka nabudila a celou první třetinu byli lepším týmem, ale svoji převahu nedokázali vyjádřit gólově. Když už hostujícího gólmana překonali, neuznal v úvodu druhé části Kotěšovci branku hlavní rozhodčí. To však domácí nezlomilo a hned z další akce uklidňující gól vstřelili, ve vlastním oslabení ujel Jindra. Když chvíli poté zvýšil Dvořák na 3:0, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Domácí úplně přestali bránit a ve čtyřech se vrhali do útoků. Z následných protiútoků tyto chyby hosté trestali a skóre se po druhé části hry zastavilo na 4:2 pro domácí. Ve třetí třetině byl na hře Klatov patrný strach o výsledek a hra byla plná nepřesností. Uklidňující branka pro domácí přišla v závěru zápasu.

„Premiéra před domácím publikem nám vyšla na jedničku. Hráči se poučili z chyb z předchozího utkání a zaslouženě vyhráli,“ uvedl Václav Nauš z klatovského týmu.

Třetiny: 1:0, 3:2, 1:1. Branky Klatov: Jindra 2, Kotešovec, Dvořák, Pitel. Sestava HC Klatovy B: Šproch - Šimsa, Turhobr Petr, Pericat, Kuželík Kamil, Valečka - Nauš, Kotěšovec, Kořínek – Jindra, Fišar, Janoušek - Turhobr Pavel, Pitel, Dvořák.

Další zápas čeká Klatovy B v neděli 6. listopadu, kdy se od 19 hodin střetnou v malé hale na zimním stadionu v Plzni s KLH Božkov.