Na dvě domácí vítězství navázali Indiáni i v páteční odvetě v Jyväskylä, kde úřadující šampiony Ligy mistrů rozdrtili 6:2 a přiblížili se postupu do play-off.

S devíti body zatím Škodovka sedí pevně v čele skupiny H.

O svém triumfu rozhodli Západočeši už v první třetině, kdy do sítě finského celku nasypali čtyři branky, zatímco výborný Frodl v plzeňské svatyni kapituloval jen jednou.

Škodovce, která do boje vyrukovala premiérově s ofenzivní posilou Jiřím Novotným, vyšel už vstup do zápasu.

Uběhlo jen 42 sekund, kdy se po Gulašově přihrávce zjevil před brankářem  Laurikainenem sám Kratěna a skóroval.

Domácí kapitán Hytönen sice vzápětí srovnal, ale ve čtvrté minutě už zase vedla Plzeň. Po brejku vymetl horní růžek domácí klece Indrák.

Hosté byli dál při chutí, herně dominovali a na rozdíl od soupeře své šance proměňovali.

Třetí gól po bleskovém využití početní výhody přidal kapitán Gulaš a na 4:1 zvýšil pohotově z dorážky Petr Straka.

A když se hned po přestávce prosadil Kodýtek, Laurikainen přepustil své místo Voutilainenovi.

Jenže ani ten plzeňskou jízdu k vítězství nezastavil.

Domácí útočníci totiž v zakončení selhávali a nebo ztroskotávali na jistém Frodlovi. Jako v závěru druhé třetiny, kdy gólman vytěsnil betonem ránu najíždějícího Ratinena.

Už předtím ale rozjetý Petr Straka po Kodýtkově pasu svůj brejk zakončil parádním blafákem do bekhendu a druhou trefou v zápase zařídil šestý gól Indiánů.

Finský tým přes snahu na zvrat neměl a hořkost porážky dokázal v závěru utkání už jen snížit Tomášek.

Svěřenci trenéra Ladislava Čiháka se nyní přesunou do Švýcarska, kde je v Luganu čeká v neděli od 19.45 hodin další zápas.

JYP JYVÄSKYLÄ – HC ŠKODA PLZEŇ 2:6 (1:4, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Hytönen (Ratinen, Kalteva), 59. Tomášek – 1. Kratěna (Gulaš), 4. Indrák (Stach, Pulpán), 13. Gulaš (Čerešňák, Nedorost), 19. Straka (Allen, Kodýtek), 23. Kodýtek (Straka), 39. Straka (Kodýtek)
Rozhodčí: Schukies, Vikman – Niittylä, Sormunen
Vyloučení: 8:4.