Zatím nasbírali 41 bodů, což je zařadilo na šesté místo s jedenáctibodovým náskokem na devátý Pelhřimov, který je na první nepostupové příčce do play-off. Dá se tak předpokládat, že i přes problémy, které v aktuální sezoně provází kádr SHC Klatovy, nebudou klatovští hokejisté chybět v play-off třetí rok po sobě.

Fanoušky ale jistě zajímá, s jakým kádrem se SHC Klatovy v play-off představí a také s kterými hráči dokončí základní část. Podle klatovské sestavy ze středečního zápasu v Písku se potvrdila slova trenéra Pavla Vostřáka, který Deníku řekl, že si k poslednímu lednu stáhne Škoda Plzeň všechny hráče z hostování, a ti tak budou moci nastupovat v Klatovech. To platí o Marku Rubnerovi, Matyáši Kantnerovi, Petru Kodýtkovi a Matěji Chalupovi. Všechny tyto hokejisty už klatovští fanoušci dobře znají, protože za Klatovy už dříve hráli.

„Kromě hráčů, kteří za Klatovy pravidelně nastupovali a výše zmíněných čtyř hokejistů a dalších hráčů z plzeňské juniorky, mohou za Klatovy nastoupit na střídavý start také Václav Krliš z Ústí nad Labem a slávisté Aleš Furch, Petr Tejral a Denis Heldák. Jestli za Klatovy nastoupí, je ale podmíněno tím, zda budou hrát jejich kluby,“ potvrdil další pro klatovské fanoušky známá jména, která by mohla obléci klatovský dres, vedoucí družstva SHC Klatovy Jiří Aschenbrenner.

Do zápasů by se měl v nejbližší době vrátit po zranění Jiří Uhlík. Se zlomenou rukou naopak vypadl ze sestavy Ondřej Leština a nejasná je situace kolem Vojtěcha Tulačky.

Ilustrační foto.
Kdy a kam v regionu za sportem