Ačkoliv zdravotní trable dál výrazně ovlivňují sestavu indiánů, na marodku přibyla brankářská jednička Adam Svoboda a znovu útočník Tomáš Vlasák, dokázali Západočeši na svém ledě porazit Litvínov 2:1 a dál jsou nejlepším týmem extraligy.

Nedělní zápas 10. kola se dvě třetiny odvíjel podle stejného scénáře. Plzeňští měli převahu, tlačili na soupeře, ale dát gól litvínovskému Fraňkovi, to byl pro domácí problém.

Hned na úvod měli Západočeši rychle po sobě dvě přesilovky, ale Duda zblízka pálil jen do Fraňka a Hanzlík poté rozezněl tyč hostující klece. V 10. minutě ulétl do brejku domácí Mrňa, ale mířil mimo branku. Zásahů litvínovského gólmana přibývalo, zatímco jeho protějšek Mazanec se při své premiéře v rozběhlé soutěži dlouho nudil. „Téměř deset minut jsem si nesáhl na puk,“ potvrdil Mazanec.

Plzeňští nevyužili ani třetí početní výhodu a přesilovku si poté zahrál i Litvínov. Ve 14. minutě byl vykázán na hanbu obránce Schnabel, který je v Plzni na zkoušku a hosté se snad poprvé v utkání usadili déle v domácím pásmu. Domácí gólman však veškeré problémy vyřešil.

I v další části pokračovala převaha domácích. „Šancí jsme měli spoustu, místy byl náš tlak drtivý, ale ´Fráňa ´ chytal výborně,“ připustil útočník Dvořák, který v 27. minutě konečně překonal Fraňka. To si najel na pobídku Růžičky, obešel couvajícího beka a ač atakován stihl v pádu otevřít z úhlu skóre. Zvýšit náskok mohl vzápětí Hlinka, ale Fraňkova lapačka byla rychlá. Hosté pak přece jen přidali, Ručinský dokonce překonal Maznace, ale puk do bezpečí vyvezl včas Hanzlík.

V poslední třetině nejprve Plzeňští ubránili čtyřminutové oslabení a poté sami v dlouhé výhodě pět na tři podruhé udeřili. Skóre navýšil se štěstím Kovář, ale závěr utkání byl ještě dramtický. Hosté rovněž v přesilovce snížili a ještě usiloval o vyrovnání. Na sklonku utkání sáhli k dlouhé power play, ale domácí odolávali. Ještě tři vteřiny před koncem pálil nebezpečně Lukeš, ale Mazanec jeho ránu kryl. „Šla po ledě. Kdyby to ale stihl zvednout, tak jsem tam byl zbytečný,“ připustil gólman. „Chtěli jsme tři body, máme je a můžeme být spokojeni.“
Hlasy trenérů

Milan Razým (Plzeň): Naše vítězství se nerodilo lehce, na každý gól se nadřeme, nevycházejí nám přesilovky, ale o to cennější ty tři body jsou. Tým si je ubojoval, když zápas vyhrál šťastnými góly Dvořáka a Kováře. Litvínov se postupně zlepšoval, ale v třetí části nevyužil čtyřminutovou přesilovku a my naopak jsme v převaze pět na tři skórovali. Se získanými body jsme spokojeni, s výkonem už méně. Gólman Svoboda sis už po zápase v Třinci stěžoval na problémy s třísly a proto proti Litvínovu chytal Mazanec, který podal velmi dobrý výkon. Horší to je se zraněním Tomáše Vlaasáka, který má po zákroku z utkání v Třinci natržený vnitřní vaz v koleni a léčení si vyžádá minimálně šestitýdenní léčení.

Jiří Kučera (Litvínov): Proti Plzni jsme sice podali lepší výkon než předtím proti Kladnu, ale znovu jsme dali je jeden gól a s tím můžete těžko pomýšlet na nějaký zisk. Malá produktivita nás tíží, v minulých pěti zápasech jsme vstřelili jen čtyři góly, což se zpětně podepisuje na rozpoložení hráčů.

HC Plzeň 1929 – HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Dvořák (Dan Růžička), 47. Jan Kovář (Vostřák) – 56. Majdan (Hanzl, Kousalík). Rozhodčí: Husička, Kalivoda – Charvát, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 6097.

Plzeň: Mazanec – J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre, Dresler, Schnabel, Dan Růžička – Duda, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, J. Hlinka, Lev – Dvořák, M. Heřman, Johnson – Stránský, Vostřák, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Litvínov: Franěk – Černošek, Kousalík, Pojkar, Jareš, Skuhrovec, Brejčák, Gula, Kubát – Frolík, V. Hübl, Ručinský – Trávníček, Hujsa, Lukeš – Kubinčák, Heinisch, Jenáček – Majdan, Hanzl, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.