Někteří soupeři vám prostě nesedí, hokejistům Škody Plzeň v tomto extraligovém ročníku mezi jinými Kometa Brno.

Indiáni padli s moravským týmem i počtvrté v sezoně, v nedělním 49. kole prohráli v Brně na závěr dlouhé venkovní série 1:5.

Kometa strhla zápas celků z opačných pólů tabulky na svou stranu ve druhé třetině, v níž nasázela tři góly. Výhrou si tři kola před koncem základní části upevnila čtvrté místo i vidinu přímého postupu do čtvrtfinále.

Smutnit ale nemusí ani Plzeň, která má přes druhou porážku po sobě jistou účast v předkole play-off. Nahrálo jí, že třináctá Mladá Boleslav prohrála s lídrem z Pardubic a už nemůže jedenácté Indiány vytlačit z pásma pro předkolo. Škodovka skončí nejhůř dvanáctá.

Kometa do nedělního utkání sice vlétla, ale Indiáni záhy průběh otočili a vyráželi do ofenzivy. Od modré střílel tvrdě Zámorský, po něm Lev s Kvasničkou, ale gólman Furch vše kryl. Hosté, kteří se museli obejít bez zraněných Söderlunda a Piskáčka, pokračovali v tlaku, zastavilo je ale přísné vyloučení. A když už byl potrestaný Lev zpátky na ledě, napřáhl u modré Cingel a překonal Kloučka v plzeňské kleci – 1:0.

Ve druhé třetině se Kometa rozzářila. Cingel ještě zblízka neuspěl a z protiútoku se až k Furchovi protáhl Holešinský, gólman mu puk stihl vypíchnout.

Dál však vládli domácí.

V 27. minutě pasivně bránící Indiáni nechali Pospíšila, aby žabičkou z křídla nabil před branku Mosesovi – 2:0. Plzeňští trenéři si vzali oddechový čas, jenže málo platné. Ani ne minutu poté domácí rozebrali obranu Škodovky a kombinaci zakončil Flek – 3:0.

A to stále nebylo vše.

Na Kloučka ještě po nájezdu nevyzrál znovu Flek, na 4:0 zvýšila Kometa až v přesilovce, když se z voleje trefil Gazda.

Hned 18 sekund po druhé přestávce Mertl z dorážky snížil – 1:4. Hosté ožili, zmírnit mizérii mohl Rekonen, jenže neskóroval stejně jako Zámorský a zázrak se nestal.

Kometa zase zabrala, Flek po parádní akci upravil stav na 5:1 a o vítězi nebylo pochyb.

V úterý se Plzeň po pěti zápasech u soupeřů představí zase doma, kde se od 17.30 utká s Mladou Boleslaví.

Hlasy trenérů:

Jiří Otoupalík (Kometa): „Neměli jsme dobrý vstup do utkání, Plzeň byla důraznější, dobře bruslila a vytvořila si šance. V těch momentech nás podržel Dominik Furch. Začali jsme dobře hrát v tom momentu, kdy jsme na konci přesilovky vstřelili gól. Druhá třetina byla z naší strany vynikající. Hráli jsme dobře, dali jsme tři góly a měli ještě nějaké šance. V poslední třetině jsme průběh utkání kontrolovali. Máme tři body, za což jsme opravdu velice rádi.“

Petr Kořínek (Plzeň): „Řekl bych, že první třetina z naší strany nebyla špatná, měli jsme tam několik šancí, ubránili jsme oslabení, bohužel chvíli po jeho konci jsme dostali gól. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli, bohužel druhá třetina byla z naší strany hodně slabá, mockrát jsme zbytečně ztratili kotouč a celkově jsme si koledovali o další branku. To se nakonec také potvrdilo. Poslední třetina se již prakticky jen dohrávala, Kometa je zkušená a vítězství si pohlídala. Dnes tomu chybělo srdce, nasazení a určitá touha zápas vyhrát.“

Kometa Brno - Škoda Plzeň 5:1

Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1. Branky a nahrávky: 14. Cingel (Zbořil, Marcinko), 27. Moses (Pospíšil), 28. Flek (Zaťovič, Cingel), 35. Gazda (Ščotka, Zaťovič), 58. Flek (Kaňák, Ekrt) – 41. Mertl (Schleiss). Rozhodčí: Vrba, Jaroš – Klouček, Thuma.

Kometa: Furch – Ďaloga, Gazda, Ščotka, Holland, Kaňák, Moro, Svoboda – Zaťovič, Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko, Kos – Kohout, Zbořil, Moses – Vincour, Ekrt, Kollár. Trenéři: Modrý, Horáček a Otoupalík.

Plzeň: Klouček – Malák, Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Bučko – Holešinský, Indrák, Schleiss – Pour, Benák, Lev – Šiler, Mertl, Rekonen – Straka, M. Soukup, Jansa – Matýs. Trenéři: Kořínek a Bombic.