Nová trenérská tvář působí v hokejovém klubu HC Klatovy. Jde o Antonína Maříka (na snímku), držitele trenérské licence třídy A, který je spolu s Lubošem Reinigerem trenérem ligových juniorů a občas trénuje s Radkem Mužíkem áčko.

Antonín Mařík má za sebou hráčskou kariéru v mládežnických kategoriích Škody Plzeň, hrál sezonu v I. slovenské národní lize a pak v české II. lize. Po skončení hráčské kariéry začal trénovat mládež (od nejmenších po extraligu juniorů) a dospělé (I. NHL, I. a II. ligu). Má spoustu zkušeností i s manažerský­mi posty.

„Pana Maříka jsme oslovili, aby pomohl Luboši Reinigerovi s vedením juniorů po odchodu Martina Barčáka. I trenér druholigového áčka Radek Mužík ho požádal, aby mu občas pomohl s tréninky," vysvětlil příchod nového trenéra prezident a jednatel HC Klatovy Václav Šimek.

Deník se nového trenéra zeptal na to, co chce přinést do klatovských týmů nového a jak se mu v Klatovech líbí.

Jak jste se do Klatov dostal?

K 30. listopadu jsem z osobních důvodů skončil v Berouně, kde jsem působil u prvoligového mužstva. Hned jsem dostal nabídku od vedení Klatov, a protože jsem jako plzeňský kouč trénoval třeba Jirku Maxu a Láďu Kubeše, kývl jsem. A upřímně, na Klatovy jsem se těšil. Takže tu působím od 1. prosince.

Trénujete juniory, kteří se v lize pohybují v tabulce hodně vysoko. Jak na vás tým působí a jaký má potenciál?

Potěšilo mě, že je tým velice dobře poskládaný. Líbí se mi klatovská filozofie, že junioři jsou poměrně často zařazováni do druholigového týmu. Práce s týmem je o to radostnější, protože se daří. Juniorka je fakt dobrá.

Co chcete klatovskému hokeji dát?

Hlavně bych chtěl pomoci s výchovou co největšího počtu domácích hráčů pro A mužstvo. Snažím se o to, aby družstvo mělo určitý řád, na který jsem byl zvyklý u prvoligového mužstva, a aby bylo hodně podobné seniorskému. V tom jsme s Lubošem Reinigerem našli jsme společnou řeč a dobře spolu vycházíme. Snažíme se, aby kluci měli pocit seniorského hokeje i podmínek už v juniorce a přechod k mužům pro ně nebyl těžký.

Jak vidíte vývoj mládežnického hokeje v Klatovech?

Do juniorky začínáme připravovat některé kluky z dorostu, ale pravda je, že je tu trochu problém v počtu hráčů, jsou slabé ročníky. Ale dorost jsem viděl při tréninku a byl jsem příjemně překvapený. Ale pak žákovské kategorie i přípravka jsou početně i kvalitně obsazeny.

Trénujete i áčko…

Radek, který je mým bývalým svěřencem, mě požádal o pomoc, aby příprava byla trochu pestřejší. Proto zůstávám na dvou trénincích týdně a vedu je. Mám zatím smlouvu do konce sezony, a co se mnou klub zamýšlí potom, uvidíme. Bylo mi ale naznačeno, že by o mě měli dál zájem.