Klatované svým hostitelům v Klášterci nad Ohří v úvodním utkání osmifinálové série play off druhé ligy skupiny Západ podlehli 1:5.

„V první třetině jsme s domácími hráli vyrovnanou partii. Klášterec se ve druhé třetině dostal do dvoubrankového vedení, ale my jsme vykřesali jiskřičku naděje snížením na rozdíl jediného gólu. Ovšem vzápětí přišlo trestné střílení a třetí gól nás zlomil,“ vrátil se k úvodním čtyřiceti minutám úterního zápasu trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban.

„Nelze hráčům upřít bojovnost, snažili se, ale už jsme neměli sílu zápas otočit,“ uvedl klatovský lodivod. „Zkoušeli jsme všechno možné. Za stavu 2:1 pro domácí jsme stáhli hru na dvě lajny, ale vůbec nic nepomohlo. Jak už jsem řekl, po třetím inkasovaném gólu jsme se nepochopitelně sesypali,“ dodal rozmrzele kouč.

„Je to velké zklamání, ale teď se musíme soustředit na dnešní odvetu. V ní už to bude hop nebo trop. Musíme se oklepat, hodit úterní prohru za hlavu, soustředit se jen a jen na dnešek a Klášterci vše vrátit i s úroky. Věřím, že nám v tom pomohou i fanoušci, které na dnešní utkání srdečně zvu. Přijďte v co nejhojnějším počtu, naši hokejisté vaši podporu budou potřebovat,“ řekl trenér Klatov Pavel Čuban.

Po úterní výhře sérii vedou Klášterečtí 1:0, pokud Klatovští dnes vyhrají, rozhodovat se bude na ledě v Klášterci nad Ohří v sobotu 21. března.