Přípravný zápas je plodem pokračující spolupráce mezi klatovským klubem a plzeňským klubem a díky tomu do Klatov dorazí již podruhé bronzový medailista loňského ročníku Tipsport extraligy.

„Byli bychom určitě rádi, kdyby přišlo hodně lidí. Loni měl zápas dobrou atmosféru a myslím, že by si zápas lidé v Klatovech neměli nechat ujít ani letos. Není určitě standardní, aby klub z extraligy hrál s druholigovým týmem," věří v početnou návštěvu trenér SHC Klatovy Pavel Vostřák, který potvrdil, že plzeňský tým, pro který bude zápas posledním testem před evropskou ligou mistrů, přijede se všemi hvězdami a nastoupí v nejsilnější sestavě.

To je jistě dobrá zpráva pro všechny fanoušky, kteří si tento atraktivní duel nenechají ujít. Zápas nebude ale zajímavý jen pro diváky, i samotní hráči budou mít o motivaci postaráno. Vždyť drtivá většina hráčů z kádru SHC Klatovy patří plzeňskému klubu. „Kluci se budou chtít o výsledek poprat a ukázat plzeňským trenérům, že i když se teď do základu v Plzni nedostali, že to nezabalili a budou se tam chtít svými výkony probojovat během sezony, čímž budou vytvářet tlak na hráče, kteří se do plzeňského kádru dostali. Doufám tedy, že budeme Plzni důstojným soupeřem a že jí nedáme nic zadarmo," láká diváky na stadion Vostřák.

V kádru HC Škoda Plzeň došlo po skončení minulé sezony k několika změnám. Do kontinentální hokejové ligy zamířil reprezentační obránce Jakub Jeřábek, v plzeňském dresu v nové sezoně už neuvidíme také Erika Hrňu, Mária Bližňáka, Michala Poletína a Kristiána Kudroče. Novými tvářemi jsou naopak kanadský útočník s indiánskými kořeny Colton Yellow Horn, který přišel ze Znojma, navrátivší se plzeňský odchovanec Jakub Koreis, držitel rekordu 1. ligy v počtu získaných kanadských bodů (91) David Stach nebo slovenský obránce Peter Čerešňák.

Utkání začíná v úterý 16. srpna v 18 hodin. Na utkání je jednotné vstupné 50 Kč. Děti do 15 let mají vstup volný.