V sobotním utkání s obrovskou chutí hrál klatovský útočník Karel Janoušek, který dal hattrick a na jeden gól ještě přihrál.

SKP Klatovy – HC Pubec Plzeň 6:2. Domácí hokejisté začali lépe a mnohem aktivněji, jenomže nemohli najít recept na překonání plzeňského gólmana s bohatými extraligovými zkušenostmi Rudolfa Pejchara. Prosadila se až dělovka Karla Janouška, který po spolupráci s Vlčkem vymetl pavučinky v růžku klece hostů. I pak Klatovanům plzeňský gólman řadu šancí vychytal, ale činil se i jeho protějšek v bráně Klatov Zeman. V závěru první třetiny domácí své vedení zvýšili, když vyražený Vlčkům pokus doklepl do plzeňské sítě K. Janoušek.

Ve druhé dvacetiminutovce domácí vyráběli spoustu chyb, jenomže hostům se zaváhání Klatovanů nedařilo trestat. Celá řada šancí Plzně ztroskotala na výborně chytajícím Zemanovi. Ten kapituloval až ve 26. minutě, kdy se hosté dostali do přečíslení a Otte už napřahoval. Zeman čekal střelu, ale plzeňskému hráči sklouzl puk z čepele hokejky, nabral zcela jiný směr než Zeman předpokládal.

Domácí odpověděli o devět minut později, Marek Kochman si s bratrem Vladislavem vyměnil puk a zavěsil pod břevno. PO dalších dvou minutách znocu bratři Kochmanové zvýšili na 4:1, když vyražený puk po střele Vladislava doklepl za Pejcharova záda Marek.

V polovině závěrečné třetiny završil svůj hattrick Karel Janoušek, který s Turhobrem přečíslili plzeňskou obranu a Pejcharovi se trefil mezi betony. Osm minut před závěrečnou sirénou hostující Žalud po objetí klatovské klece protlačil puk za Zemanova záda. Tečku za zaslouženým vítězstvím Klatov udělal v poslední minutě zápasu Smáha, který tečoval dloubákem nahozený puk M. Janouškem.

Sestava SKP Klatovy: Zeman – Kopidlanský, Kuželík, Kaňák, M. Janoušek, Jiříček – Kořínek, Tománek, Smáha, V. Kochman, M. Kochman, Vlček, K. Janoušek, Turhobr, Malát, Hanák.