Hokejistům se v přeboru vůbec nedařilo, bod získala jen Sušice

Klatovsko – Kompletním 17. kolem pokračoval po krátké pauze strakonický hokejový přebor mužů. Zástupci Klatovska však svým příznivcům mnoho radosti neudělali.

16.2.2013

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Všechny tři zápasy se hrály na ve Strakonicích a s cenným jedním bodem se domů vraceli jen hokejisté TJ Sušice, kteří uhráli remízu s favorizovaným Sokolem Cehnice, v samostatných nájezdech ale byl úspěšnější domácí Sokol.

Hodně smolný zápas odehrál Start VD Luby s vedoucím celkem tabulky Sokolem Katovice. Luby vedly ještě na začátku třetí třetiny 5:3, ale závěr patřil domácím hokejistům, kteří skóre otočili, vyhráli 8:6 a pojistili si první místo v tabulce ziskem 33 bodů a skóre 84:63. Luby zůstávají s 24 body na 4. místě tabulky před Sušicí, která jich zatím nasbírala 19.

Podobně smolný zápas odehrály i Horažďovice, od kterých se tentokrát čekal plný bodový zisk nad soupeřem, který tabulku uzavírá. Horažďovicím vyšla první třetina, ale pak začal čarovat gólman Drahonic. Ten byl hlavním pilířem jejich úspěchu, když Drahonice dokázaly nakonec utkání dotáhnout do nečekané výhry. Horažďovičtí hokejisté neudrželi čelo tabulky, zůstávají na 3. místě s 29 body a dvojice Cehnice a Katovice jim odskočila na 3, resp. na 4 body.

Cehnice – Sušice 6:5 SN

První třetina byla oboustranně opatrná, Sušice měla sice mírnou převahu, ale gól nedala. Druhá třetina patřila domácímu Sokolu, který těžil především z přesilovek, když Sušice měla šest vyloučených hráčů. I přesto se v této třetině Sušičtí dostali dvakrát do vedení, ale domácím hokejistům se podařilo vždy v následující minutě srovnat skóre a navíc přidali i čtvrtou branku, která je posunula do vedení 4:3. V závěrečné třetině domácí překonali sušického gólmana ještě jednou. Sušičtí však zmobilizovali síly, vyrovnali na 5:5 a vynutili si samostatné nájezdy. Při nich byli úspěšnější domácí, když rozhodující nájezd proměnil Michal Bažata. Sušice se však cítila poškozena, když jí při nájezdech nebyla rozhodčím uznána regulérní branka. I tak je získaný bod se silným soupeřem cenný a povzbudivý do dalších bojů. V tomto duelu se blýskl bývalý hráč Sušice Marek Mlček, který v dresu Cehnice vstřelil čtyři branky.

Třetiny: 0:0, 4:3, 1:2. Branky za Sušici: Holý 2, Košvanec, Koral, Ryšavý. Rozhodčí: Diviš – Gross, Melichar. Vyloučení: 4:7.

Horažďovice – Drahonice 3:5

První třetina patřila jednoznačně favorizovaným Horažďovicím, již ve 3.minutě z přečíslení skóroval Přerost. I v další části hry byli domácí lepší a vyhráli úvodní třetinu zaslouženě 3:1. Herně pak byli Horažďovičtí lepší i v úvodu druhé třetiny, ale všechny jejich šance zlikvidoval drahonický gólman, který dal svým výkonem základ k nečekanému obratu. Drahonice nejdříve daly kontaktní gól z přesilovky, pak přidaly další dvě branky a otočily výsledek na 4:3. Horažďovičtí hráči ale zbraně nesložili, bojovali, snažili se, patřila jim znovu celá třetí třetina. Soupeř se dostával postupně pod tlak, fauloval a byl vylučován. Tři minuty před koncem měli domácí dokonce přesilovku 5 na 3, ale ani z ní se jim nepodařilo překonat skvělého gólmana Drahonic. V závěru pak Horažďovice odvolaly i brankáře, chtěly alespoň vyrovnat. Úspěch jim to ale nepřineslo, naopak inkasovaly do prázdné branky.

Třetiny: 3:1, 0:3, 0:1. Branky a nahrávky Horažďovic: Přerost, Sýkora, Rataj (Chovítek, Šrámek, Dlouhý).

Katovice – Luby 8:6

Domácí mladý ambiciozní tým hýřil od začátku třetiny pohybem a lubští obránci nevěděli, kam dřív skočit. Již ve 2. minutě vedli domácí 1:0, Luby však dokázaly o pár minut později srovnat brankou Maláta a v 16.minutě šly do vedení zásluhou Vraného. Vzápětí však špatně střídaly, šly do oslabení a domácí trestali vyrovnáním. Lubům vyšel i úvod druhé třetiny. Radek Pikhart poslal do šance Maláta a ten se nemýlil. Ale o minutu později vysoký nahozený puk nešťastně propadl za záda lubského gólmana Krse a bylo vyrovnáno na 3:3. Rychlý hokej přinášel šance na obou stranách, Luby znovu vykřesaly naději na bodový zisk ve 25. minutě, kdy šly díky dorážce Radka Pikharta opět do vedení. Několikrát podržel hosty gólman Krs, v poslední minutě druhé třetiny měl ještě gólovku na hokejce lubský Jakub Spurný, ale jeho samostatný nájezd mu vychytal domácí gólman Burda. Klíčová byla třetí třetina, která přinesla hodně zvratů a také sedm branek. Více jich padlo za záda lubského brankaře, a to nakonec rozhodlo o výhře domácích, kteří si upevnili vedení v tabulce.

Třetiny: 2:2, 1:2, 5:2. Branky Lub: Radek Pikhart 3, Malát 2, Vraný. Rozhodčí: Řehoř. Vyloučení: 4:2.

Další kolo hrají zástupci Klatovska v neděli. V Sušici od 15.00 hodin hostí Sušice v derby Horažďovice, v Klatovech se pak od 17.15 hodin odehraje utkání Luby – Cehnice.