Proti tomuto celku se klatovským hokejistům tradičně nedaří a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

TJ Apollo Kaznějov – HC Klatovy B 8:4

Klatovští nastupovali do zápasu v hodně kombinované sestavě – kromě potrestaného R. Kuželíka chyběli Dvořák s Kořínkem. Tomu odpovídala i jejich taktika – vycházet ze zajištěné obrany a vyrážet do nebezpečných brejků, což se jim v první třetině dařilo. Domácí se do šancí dostávali sporadicky a podařilo se jim skórovat až v poslední minutě třetiny v přesilové hře.

Ve druhé třetině domácí hodně přidali na důrazu a dostávali klatovskou obranu pod tlak. Z toho pramenily chyby, které domácí nemilosrdně trestali. Své šance si v této fázi zápasu dokázali vytvořit i hosté, ale v koncovce jim scházelo trochu více klidu a štěstí. Naopak domácí na co v této třetině sáhli, to skončilo v brance a v podstatě rozhodli o osudu utkání.

Ve třetí třetině se sice hosté pokoušeli zápas zdramatizovat, ale v pohodě hrající domácí si zápas pohlídali. Konečný výsledek je sice jednoznačný a pro Klatovy krutý, ale úplně neodpovídá předvedené hře hostů.

Třetiny: 1:2, 5:1, 2:1.Branky a nahrávky: 20. Pejchar, 23. Štrunc (Valečka, Markov), 26. Pejchar (Valečka, Dobrý), 27. Miloš Sýkora (Matěj Sýkora), 34. Valečka (Štrunc), 34. Baďouček (Markov), 42. Hanzlíček (Potůček, Krch), 49. Komanec (Špiler) – 13. O. Babka (T. Babka), 15. Mrázek (Hochman), 32. T. Babka (Hochman), 57. Šimsa

Sestava Klatov: Šproch – Plánička, Kuželík K., Mrázek, Šimsa, Babka T., Babka O., Hochman, Nauš, Kosnar, Valečka, Juráň, Turhobr Pavel

Ostatní výsledky: Pubec Plzeň – Stadion Cheb 8:5, Nejdek – Třemošná 10:2, HK Rokycany – Božkov 7:1, SKP Rokycany – Chotíkov 5:6

10. KLH Třemošná ⋌14   1 0 13    40:106    2

V dalším kole hraje klatovské béčko na domácím ledě, kde hostí v sobotu 25. ledna od 17.15 hodin Třemošnou.