To byl pro ně v tomto ročníku nejmilejší soupeř, ve všech třech dosavadních zápasech ho borci z města pod Černou věží dokázali porazit. Jenže tentokrát narazila kosa na kámen. Torzo klatovského týmu nemělo proti domácím šanci a odjelo bez bodů, zato s brankovým přídělem.

NED Hockey Nymburk – SHC Klatovy 9:1

Hosté na tom byli početně ještě hůře na při posledním zápase v Kolíně. Tam měli k dispozici jedenáct hráčů do pole, teď už dokonce pouhých deset, což je pro ně mimořádně náročné fyzicky a také psychicky. A jen těžko mohli vzdorovat téměř dvojnásobnému počtu domácích. První třetina podle toho také dopadla, domácí ji vyhráli jednoznačně 4:0 a rozhodli tak o osudu zápasu. Ve druhé třetině přidali nymburští hráči další gól a publikum se tak dočkalo oblíbeného „bůra“. Jenže to zdaleka nebylo vše, v poslední části hry vstřelili nabuzení domácí další čtyři branky a hosté si tak odvezli z jejich ledu devítku. Hodně slabou náplastí pro Klatovské bylo, že i oni dokázali ve třetí třetině překonat domácího brankáře, když se trefil Leština.

Trenérovi Klatov Pavlu Vostřákovi po zápase nebylo příliš do řeči.

„Strašně těžko se mi k tomu něco říká. Je mi moc líto kluků. Bral jsem to tak, že zápas v Kolíně byla výjimečná situace, ale když jsme dnes jeli na zápas a bylo nás deset, tak byla na klucích vidět taková odevzdanost. Začátek tomu odpovídal, i tak tam ale nechali všechno a mohli odejít s hlavou nahoře. Na druhou stranu si to aspoň vyzkoušeli mladší kluci a zachytal si gólman, který s námi chodí na tréninky,“ našel aspoň jedno pozitivum Vostřák.

Třetiny: 4:0, 1:0, 4:1. Branky a nahrávky: 11. Kříž, 15. Smejkal (Kedršt, Planý), 16. Loučka (Eis), 20. Stehlík (Kříž), 30. Bičiště (Eis), 42. Kolouch (Hierman, Štěpánek), 50. Kedršt (Hierman), 54. Stehlík (Smejkal), 56. Kuzďas (Knesl, Eis) – 49. Leština. Rozhodčí: Pilný – Řezníček, Roschel. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0.

SHC Klatovy: Sochůrek (50. Plánička) – Leština, Houfek, Polívka, Hlaváček, Topinka, Rubner, Pacanda, Vlček, Krs, Prokop.

Ostatní výsledky: SC Kolín – SKLH Žďár nad Sázavou 5:4, IHC Písek – HC Moravské Budějovice 2005 3:5, HC David Servis Č. Budějovice – BK Havlíčkův Brod 6:1, HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor 6:3.
Další zápasy: Klatovy – Pelhřimov (SO 27. 1., 17.30), Písek –Klatovy (ST 31. 1., 18.00), Klatovy – Havlíčkův Brod (SO 3. 2., 17.30).

Od začátku týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu.
VIDEO: Sněhu je dostatek na sjezdovkách i tratích