Utkání nabídlo divákům vyrovnanou podívanou, spoustu šancí a celkem osmnáct branek. Z vítězství se nakonec radoval klatovský favorit, který v Tachově vyhrál 10:8.

Přitom na úvodní branku čekali diváci téměř do konce první třetiny. Pak se ale prosadil po přihrávce Čubana klatovský Vondryska a Klatovy vedly. Skóre 1:0 ale nevydrželo dlouho. V čase 19:09 totiž vyrovnal domácí Fidler. Do kabin šli ale přeci jen o něco šťastnější hosté. Deset vteřin před první sirénou vrátil Klatovanům vedení Čuban, autor přihrávky na první branku svého týmu.

Hostujícím hráčům vyšel také lépe vstup do druhé periody. Už po čtyřiaosmdesáti vteřinách se prosadil Kuželík. Domácí se ale nevzdali a v rozmezí čtyřiačtyřicet vteřin dokázali vyrovnat. Trefili se Čadek a Fidler, jenž zaznamenal druhou trefu v zápase. Ve druhé třetině se s brankami roztrhl doslova pytel a před závěrečnou pasáží zápasu svítil na ukazateli skóre výsledek 7:5 ve prospěch favorizovaných Klatov.

Ty ve třetí třetině vstřelily tři rychlé branky a odskočily Tachovanům na rozdíl pěti branek. Domácí hokejisté ale v závěru utkání ještě zabojovali a třemi brankami v posledních deseti minutách atraktivní duel zdramatizovali. Vyrovnat se tachovským hráčům však již nepovedlo.

V tabulce plzeňské části Krajské ligy zůstává Tachov i nadále poslední. Vedou Klatovy, které zvítězily již posedmé v základní hrací době. V příštím kolem hrají hokejisté klatovského béčka již v neděli od 15 hodin v Karlovarském kraji na ledě Mariánských Lázní.

HC Tachov – HC Klatovy B 8:10 (1:2, 4:5, 3:3)
Branky a nahrávky: 20. Fidler (Kubeš), 25. Čadek (Šmejkal), 26. Fidler (Čadek), 29. Bača (Rolinek), 37. Čadek, 50. Kubeš (Fidler), 50. Čadek (Vávra), 59. Rolinek (Jirků) – 19. Vondryska (Čuban), 20. Čuban (Topinka), 22. Kuželík (Pitel), 27. Rajal (Vizinger), 30. Vizinger (Pitel, Čuban), 33. Kuželík (Babka), 35. Topinka (Vizinger), 47. Pitel (Babka), 47. Babka (Pitel), 47. Vizinger.

Ostatní výsledky 9. kola Krajské ligy (výsledky obou krajských částí): HK Rokycany – Kaznějov 6:3, HC Baník Sokolov B – Trstěnice 7:3, Čerti Ostrov – Stadion Cheb 3:14, Nejdek – Mariánské Lázně 8:0, Meteor Třemošná – HC Domažlice 6:11.

Příští zápas – neděle 15.00: M. Lázně – Klatovy B.