Utkání, do něhož šly Klatovy bez zraněného Davida Michela, začali Západočeši výborně. Už ve 2. minutě se prosadil Kolda a v polovině první části navýšil náskok pošumavského týmu z přesilovky Jakub Procházka.

Jenže o chvíli později snížil rovněž z početní výhody po vyloučení Dominika Houdka Jan Tlačil, pozdější hrdina zápasu. „Začali jsme dobře, rychle se ujali vedení a pak přidali i druhou branku. Škoda jen, že jsme ještě v první třetině inkasovali,“ litoval Michal Straka, kouč klatovských hokejistů.

Hokejisté SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v červených dresech) na úvod nové sezony podlehli HC Baník Příbram 4:6.Hokejisté SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v červených dresech) na úvod nové sezony podlehli HC Baník Příbram 4:6.Zdroj: Jindřich Schovanec

V prostřední části hry Příbram během jedenácti minut skóre duelu otočila. „Nicméně jsme ještě do konce druhé třetiny dokázali srovnat,“ kvitoval trenér.

O osudu utkání tak rozhodla třetí část, kterou Příbram vyhrála 3:1 a zápas celkově ovládla poměrem 6:4. „Na začátku třetí třetiny jsme měli přesilovku, nezužitkovali ji a oni nám pak dali asi klíčový gól. Pak nastřelil Matěj Kolda tyč a vzápětí jsme inkasovali popáté. V závěru jsme ještě při hře bez brankáře snížili, ale domácí nám dali tři sekundy před koncem šestou branku,“ popisoval průběh závěrečné periody kouč Michal Straka.

Klatovy tak z premiérového souboje nové sezony odjely domů s nepořízenou. Velkou zásluhu na tom měl domácí Jan Tlačil, jenž Polívkovi vstřelil hattrick.

„Příbram působila vyspělejším a hokejovějším dojmem, ale celkově náš výkon nebyl vůbec špatný. Škoda, že nemáme alespoň bod,“ utrousil smutně klatovský šéf střídačky, jehož družinu čeká další zápas už ve středu doma proti Chebu.

HC Baník Příbram - SHC Klatovy 6:4

Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1. Branky a nahrávky: 14. Tlačil (Kutlák, Josefus), 24. Jelínek (Pinkas, Seniov), 32. Tlačil (Josefus, Rohlík), 51. Malý (Saňa, Panna), 55. Tlačil (Josefus, Rohlík), 60. Chlouba – 2. Kolda (Reitspies, Kolář), 12. Procházka (Kolda, Eret), 39. Kolda (Eret, Procházka), 60. Eret (Tulačka, Procházka). Rozhodčí: Šperl – Kučera, Hlinka. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:3. Diváci: 155.

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Vinš, Zdeněk, Saňa, A. Straka, Malý, Jelínek, Hlaváček, Kutlák – Rohlík, Panna, Furch – Seniov, Chlouba, J. Tlačil – Pinkas, Káník, Kolouch – Josefus, Sirotek. Trenér: J. Tlačil st.
SHC Klatovy: Polívka (Jiří Brtník) – Jan Brtník, Houfek, Kovářík, Houdek, Sysel, Walter – Uhlík, Morawetz, Roubal – Reitspies, Tulačka, Beránek – Eret, Kolář, Kolda – Fořt, Kaiser, Procházka. Trenér: M. Straka.