Stejně jako v předcházejících dvou se i tentokrát radovali z výhry, když porazili německý celek EHC Erding. První třetina se nesla v duchu vzájemného oťukávání, soupeři se neznali, tak čekali, co ten druhý bude hrát. Klatovy se dostaly do vedení, ale soupeř v 19. minutě vyrovnal. „Soupeř hrál svůj styl, zarputilý hokej plný hákování, bránění v bruslení a držení, na což my Češi nejsme zvyklí. A navíc, protože mají českého trenéra a pár hráčů, byla v jejich hře vidět velká bojovnost a důraz v osobních soubojích,“ viděl soupeře trenér hokejistů SHC Klatovy Radek Mužík.

Druhá třetina vyzněla lépe pro domácí, pohyb na ledě se zrychlil, začali lépe kombinovat a vytvořili si dvoubrankový náskok. Co se hostům nedařilo v druhé části hry, dokonale odčinili ve třetí třetině. Domácí se ještě nestačili ani rozkoukat a za 14 sekund vyhrávali už jenom o gól. Hrál se rychlý vyrovnaný hokej od branky k brance. Klatovští se znovu dostali v 50. minutě po Kocmanově brance do dvougólového vedení, ale hosté se nevzdali, do tří minut znovu snížili a dál se snažili o vyrovnání. Ke konci zápasu už zapracovaly i nervy, rozhodčí museli uklidňovat drobné potyčky. Klatovští už ale těsnou výhru uhájili a potřetí v přípravě se mohli radovat z vítězství.

„Pořád máme hrozně moc vyloučených. Je fakt, že rozhodčí byl až moc přísný, pískal i menší zákroky, ale stejně – třináct vyloučených je strašně moc. S výhrou jsem samozřejmě spokojený, myslím, že jsme sehráli zápas se zatím nejsilnějším soupeřem. Pořád vidím v naší hře hodně mezer, hlavně musíme lépe spojit hru beků a útočníků,“ dodal Mužík.

Klatovy - Erding 4:3

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:2. Branky a přihrávky Klatov: 5. Dorňák, 30. Špindler (Kocman), 36. Švík, 50. Kocman (Dorňák). Vyloučení: 13:11.

Sestava SHC Klatovy: Jež, Šproch – Zeman, Švík, Špaček, Poustka, Černý, Vondryska, Hochmann, Roušal, Špindler, Benedikt, Kašpar, Kocman, Maxa, Plánička, Dorňák, Pavlis, Babka.