Dvakrát vedli o dvě branky hokejisté SHC Klatovy v sobotním podvečerním utkání v Jablonci nad Nisou s tamními Vlky. Nakonec si do tabulky 2. ligy, skupiny Západ připsali pouze bod za remízu v normální hrací době. I ten jim ovšem stačil na posun na předposlední místo. Pelhřimov, který byl lepší pouze o skóre, totiž v Bílině prohrál.

HC Vlci Jablonec nad Nisou - SHC Klatovy 6:5 pp

První branku utkání vstřelili na začátku 14. minuty domácí. Poté už však pouze "dotahovali". Za hosty necelou minutu a půl před koncem první třetiny vyrovnal Polata po přihrávce Berana. Do vedení poslal Klatovy ve 28. minutě Reininger a ve 35. minutě si vyměnili role, které sehráli při prvním gólu Klatov, Polata s Beranem, který zvýšil už na rozdíl dvou branek.

Domácí dokázali ještě ve druhé třetině snížit, když se sedmnáct sekund před sirénou prosadil Bříška. Stejný hráč vstřelil ve 45. minuitě i první gól třetí třetiny a srovnal stav na 3:3. Na jeho branky Klatovy odpověděly góly Vondrysky o minutu později a Blumentrita v 50. minutě. Jenže v 52. minutě završil Bříška hattrick a v čase 58:04 vyrovnal L. Tondr. Do konce normální hrací doby se stav už nezměnil, a tak přišlo prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí, když Bříška v 63. minutě svým čtvrtým gólem v utkání zajistil domácím dva body.

Třetiny: 1:1, 1:2, 3:2, 1:0. Branky a nahrávky: 14. Nevyhostěný (Pavlů), 40. Bříška (L. Tondr, Šulc), 45. Bříška (Petrmichl), 52. Bříška (Petrmichl), 59. L.Tondr, 63. Bříška (L. Tondr, Pilař) – 19. Polata (Beran), 28. Reiniger (Noga), 35. Beran (Polata), 46. Vondryska (Noga, Čuban), 50. Blumentrit

Ostatní zápasy: Bílina - Pelhřimov 5:1, Trutnov - Děčín 1:2, Nymburk - Tábor 1:7, Vrchlabí - Klášterec n. O. odloženo, Sokolov - Moravské Budějovice 10:1, Kobra - Řisuty 6:2, Jindřichův Hradec - Kolín 1:7

David Kojan