Se stejným soupeřem pak druhý den Sušice doma dokázala v dohrávce 15. kola znovu vyhrát a vykřesala si velkou naději na zisk bronzové příčky v konečné tabulce této soutěže.

Sušičtí hokejisté se bodově dotáhli na třetí Luby (oba mají po 18 bodech) a o pomyslnou bronzovou příčku si to rozdají v přímém souboji tuto neděli od 14 hodin na zimním stadionu v Sušici v dohrávce 2. kola. Bude to poslední utkání celé soutěže, kterou s přehledem vyhrál Sokol Radomyšl před HC Katovice.

Horažďovice – Sušice 3:4

Domácí vstoupili do utkání, hraném ve Strakonicích, lépe. Od 7. minuty vedli 1:0 a v závěru třetiny zvýšili vedení na 2:0. Bojovně naladěná Sušice však stačila ještě těsně před přestávkou vsítit důležitý kontaktní gól, jehož autorem byl Fedor. I druhá třetina byla vyrovnaná, vyhrála ji však Sušice a srovnala skóre na 3:3. Sušičtí vyhráli těsně i třetí třetinu a nakonec i celý zápas, a to především zásluhou výborně chytajícího gólmana Šlaise a Jakuba Lejska, který zařídil dvěma brankami obrat v zápase.

Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1. Branky Sušice: Lejsek 2, Fedor, Vospěl.

Sušice – Horažďovice 6:1

Nedělní dohrávka 15. kola se hrála v Sušici. Domácí šli od začátku za vítězstvím, které by jim zajistilo boj o konečnou bronzovou příčku. A to se jim nakonec povedlo. Již v 1. minutě skóroval Holý, v 7. minutě se prosadil Šmrha a pak s přehledem proměnil trestné střílení faulovaný Holý. Když ve 12. minutě zvýšil na 4:0 pro Sušici Fedor, bylo rozhodnuto. Druhá třetina se hrála již v poklidném tempu a ani závěrečná část hry nepřinesla obrat ve prospěch soupeře. Čisté konto domácího gólmana Skolka zhatil čestným golem hostující Panský.

Třetiny: 4:0, 1:0, 1:1. Branky: Korál 2, Holý 2, Šmrha, Fedor – Panský.

Czech Lease – Luby 9:8

Po vyrovnané první třetině, která skončila 1:1, to ve druhé části hry vypadalo jako na střelnici. Padlo v ní 10 branek, z toho do sítě lubského Startu šest, a domácí vedli 7:5. Týmmu Czech Lease se vydařil i vstup i do třetí třetiny. Ve 44. a 47. minutě přidali branky a vypadalo to na debakl Lub. Hosté se ale nevzdali a závěr utkání zdramatizovali. Vsítili několik branek a v 55. minutě snížil Hájek na 8:9 a současně dovršil svůj hattrick. V závěru měly Luby velký tlak, v poslední minutě odvolaly i brankaře, ale kýženého vyrovnání, potřebného k zisku cenného bodu k pojištění 3. místa, se nedočkaly. Domácí s vypětím sil ubránili vítězství.

Třetiny: 1:1, 6:4, 2:3. Branky Lub: Hájek 3, Malát 2, Vraný, Kašpar, K. Pikhart, vyloučení 4:5.

Karel Šot