V minulém ročníku byl tamní A tým hodně blízko k zisku titulu okresního přeborníka Strakonicka. Nakonec až porážka v posledním kole v přímém souboji o první místo s Drahonicemi přisoudila Sušickým stříbrné medaile. Už nyní však v Sušici ví, že v nové sezoně jejich A tým okresní přebor Strakonicka nevyhraje.

„Vzhledem k tomu, že tato soutěž má rok od roku méně týmů a také naše družstvo mužů bylo posíleno juniory, kteří minulou sezonu vypomáhali v krajském přeboru juniorů týmu HC Vimperk, dohodl se výkonný výbor našeho oddílu s trenérem mužů, že osloví plzeňský krajský svaz ledního hokeje se žádostí o přímou účast v krajské lize mužů v příští sezoně. Ten naši žádost hlasováním schválil," představil hlavní novinku hokejového oddílu TJ Sušice jeho předseda Petr Mařík. Na sušické muže tak v nové soutěži čekají třeba derby s B týmem HC Klatovy.

Sušický hokejový klub ale nejsou jen muži. „V současnosti má oddíl ledního hokeje TJ Sušice 190 členů, z toho 120 v kategorii mládeže. Oddíl řídí sedmičlenný výkonný výbor, v tréninkovém procesu je zapojeno šest trenérů s licencí C+ mládež, jeden člen s licencí B, který zároveň působí jako šéftrenér mládeže, a tři členové si doplňují licenci C+ mládež. Další tři trenéři s licencemi působí v HC Strakonice," představil klubový realizační tým Mařík.

DĚTÍ V KLUBU PŘIBÝVÁ

Od roku 2015 se oddíl zapojil do projektu Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) „Trenér do malých klubů". „Díky podpoře ČSLH, zvláště v oblasti materiálního vybavení, jako jsou hokejové sety pro nejmenší, brusle a další pomůcky na led i suchou přípravu, se podařilo přilákat na led děti převážně z nejmladší věkové kategorie, což je hlavním záměrem tohoto projektu," těšilo předsedu klubu, který vzkázal rodičům dětí ročníků 2007 až 2013, že se na klub mohou s dotazy kdykoli obrátit (kontakty naleznete na webových stránkách www.hokejsusice.cz). Za určitých podmínek klub hokejovou výstroj i bezplatně zapůjčí.

Kromě mužů přihlásili Sušičtí pro nadcházející sezonu do soutěží i týmy ročníků 2009 a 2008 a mladší žáky (roč. 2005 a 2006). „Bohužel se nám zatím nedaří naplnit ročník 2007, což nám trochu narušuje kontinuitu do dalších sezon. S tímto problémem se ovšem potýkají i některé okolní kluby. Do budoucna bychom chtěli naplnit všechny věkové kategorie, což bude nelehký úkol, zvlášť v kategoriích dorostu a juniorů. V tomto věku často mládež odchází na studia do jiných měst a zároveň se mění i její zájmy," představil klubové plány Mařík.

LED POTŘEBUJÍ DŘÍVE

Smělé plány na rozšiřování počtu týmů s sebou přináší i nové potřeby a starosti. „Od minulého roku máme díky podpoře města Sušice nové šatny, což by mělo také výrazně pomoci při rozšiřování naší hokejové základny. Bohužel kapacita nových prostor je omezená a v budoucnu budeme muset hledat přijatelná řešení, abychom naše plány na naplnění věkových kategorií mohli uskutečnit.

V současnosti nás nejvíce trápí termín zahájení sezony na našem zimním stadionu. Liga mladších žáků začíná již 10. září a krajská liga mužů koncem září, ale led bude v Sušici až zhruba v polovině října, což výrazně ovlivní výkon našich týmů. Na okolních zimních stadionech jsou lukrativní časy již rozebrány, takže možnosti tréninků v jiných městech jsou výrazně limitovány a staví náš oddíl do nevýhodné situace," postěžoval si Mařík na hlavní bolest sušického klubu.