Klatovy měly výborný vstup do zápasu a po třinácti minutách vedly už 3:0. „Začátek se nám povedl náramně, takhle by to mělo vypadat,“ konstatoval po utkání trenér klatovského týmu Michal Straka.

Ve zbývajícím průběhu hry ale hosté přestali hrát a oslabení Jihočeši mocně dotahovali. Vstřelili dva góly, ale na víc se už nezmohli a padli 2:3. „Ještě, že tak. Od druhé třetiny jsme úplně přestali hrát. Ale vyhráli jsme a to se počítá. V předchozím zápase na Kobře jsme naopak podali výborný výkon a prohráli jsme,“ ulevil si Straka, jehož tým duel nakonec také dohrával jen na dvě formace. „Museli jsme něco změnit, abychom výsledek udrželi. A tohle byla jedna z variant," vysvětlil klatovský kouč. V tabulce Klatovům patří aktuálně páté místo.

HC David Servis České Budějovice - SHC Klatovy 2:3

Třetiny: 0:3, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 34. Sičák (Krtek, Tejko), 44. Dudáček (Ferebauer, Tejko) – 8. Houfek (Sysel), 12. Procházka (Čejka, Hajšman), 13. Hasman (Hanzlík, Kolda). Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Bělohlav. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Diváci: 68. Sestava Klatov: Kolář (Kuchař) – Šiller, Slavík, Štěpánek, Leština, Houfek, Sysel – Vávra, Kolda, Hajšman, Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Mužík, Čejka, Hasman, Procházka. Trenér: Michal Straka.