Hokejisté Škody vezou z Třince tři body

Třinec, Plzeň – Indiáni porazili třinecké Oceláře na jejich ledě 3:2. Vítěznou branku Západočechů vstřelil v 50. minutě Ondřej Kratěna.

19.10.2018

Třinec (v bílém) doma nestačil na Plzeň. Prohrál 2:3.Foto: Petr Rubal

Ve středu zvítězili v posledním zápase skupinové fáze Ligy mistrů na ledě Bánské Bystrice 3:2 po prodloužení. A domů se hokejisté Plzně ani nevraceli. V pátek večer je totiž čekal souboj 11. kola Extraligy na ledě silného Třince, který je od slovenského města vzdálený jen 150 km.

Trenérský štáb Škody Plzeň do branky postavil běloruského gólmana Milčakova, který se, jak se později ukázalo, stal ústřední postavou boje na ledě Slezanů. Zkušený gólman Plzně totiž pochytal osmadvacet pokusů domácích s úspěšností 93,33%.

Diváci v třinecké Werk Aréně viděli od úvodního vhazování vyrovnanou bitvu. Svědčí o tom i počet střel, který po první třetině byl na obou stranách téměř totožný – 11:10. O jedinou branku úvodní periody se k radosti skupinky západočeských fanoušků postaral v 17. minutě z přesilovky Petr Čerešňák, který tvrdě vypálil od modré čáry a vymetl pavučinky šibenice branky gólmana Hrubce.

Urputná bitva pokračovala i v prostřední části hry. A také v druhé dvacetiminutovce viděli fanoušci obou celků jednu branku. A znovu do sítě domácích Ocelářů. Jedenáct vteřin před druhou sirénou se prosadil obránce Jakub Kindl, který stejně jako autor první branky, uspěl po tvrdé ráně od modré čáry.

Ve třetí třetině Třinečtí bleskově snížili. V čase 41:47 se střelou k levé tyči radoval z kontaktní branky bek Krajíček. Hostující tým však dílčí úspěch Třince nepoložil. Naopak. Dvougólové vedení vrátil Západočechům z přesilovky Ondřej Kratěna, který zužitkoval výbornou práci Gulaše s Denisem Kindlem a nechytatelnou ránou překonal Šimona Hrubce v brance domácích hokejistů potřetí.

V poslední minutě zápasu zadělal na drama domácí Vladimír Svačina, který využil hru bez brankáře šikovnou tečí po střele spoluhráče Martina Adamského. Jenže to bylo ze strany Slezanů všechno. Ke srovnání skóre nepomohl ani oddechový čas ani další hra v šesti mužích v poli.

Indiáni si tak z horkého třineckého ledu odvezli plný bodový zisk za vítězství 3:2.

Další zápas sehraje Škodovka v neděli, kdy na domácím ledě vyzve od 16.30 hodin tým Litvínova vedený trenérem Milanem Razýmem. Pro zkušeného kouče, který v Plzni dlouho působil jako aktivní hráč i trenér a Indiány dovedl k mistrovskému titulu, bude nedělní souboj zvlášť pikantní.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 2:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:1. Branky a nahrávky: 42. Krajíček (Gernát, Werek), 60. Svačina (Adamský, Martin Růžička) – 17. Čerešňák (Kratěna, Nedorost), 40. J. Kindl (Nedorost), 50. Kratěna (Gulaš, D. Kindl). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:2. Diváci: 4349.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, Musil, Doudera, Adámek – Roberts Bukarts, Marcinko, Martynek – Chmielewski, Werek, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa. Trenér: Václav Varaďa.

HC Škoda Plzeň: Milčakov – Jakub Kindl, Jones, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík, Kaňák, Pulpán – Stach, Nedorost, Gulaš – Kantner, Preisinger, Kratěna – Denis Kindl, Kracík, Němec – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Vlasák, Špaček.

Autor: Martin Mangl

19.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 25 000 Kč Dopravní dispečeři DOPRAVNÍ DISPEČER. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: praxi v oboru, znalost AJ nebo NJ, NABÍZÍME: stabilní práci v ČR, Více informací paní Formanová 773 528 853. Pracoviště: Klatovská dopravní společnost s.r.o., Dr. Sedláka, č.p. 940, 339 01 Klatovy 1. Informace: Formanová, +420 773 528 853. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 15 500 Kč Svářeči, řezači plamenem a páječi SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Agenturní zaměstnání, krátkodobé zaměstnání, VŘ pro účely ÚP ČR proběhne 9.11.2018 od 9:00 hodin na KoP Klatovy., Pracoviště: Dobler Metallbau s.r.o. + okres Klatovy, POŽADUJEME: dobrý zdravotní stav, fyzickou zdatnost, práce v prachu a hluku, Kontakt možný e-mailem nebo telefonicky (po - pá 10 - 12 hodin). Osobní kontakt po předchozí domluvě.. Pracoviště: Lavoro agency s.r.o. - dobler metallbau, Klatovská, č.p. 627, 340 22 Nýrsko. Informace: Viktória Szakálas, +420 773 022 286. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 22 000 Kč Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) MISTR ODBORNÉHO VÝCVIKU. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: vyučení v oboru řezník - uzenář, zodpovědnost, pečlivost, samostatnost, psychická odolnost, organizační schopnosti, řidičský průkaz sk. B, PEDAGOGICKÉ MINIMUM lze doplnit po nástupu do zaměstnání, NABÍZÍME: příspěvek na stravování, MZDA: od 22 000 Kč + prémiová složka + náborový příspěvek 5 000,- Kč, NÁSTUP možný ihned, ŽIVOTOPISY zasílat do 30.11.2018 na e-mail: necudova@masowest.cz. Pracoviště: Maso west s.r.o., pracoviště, Maxima Gorkého, č.p. 682, 339 01 Klatovy 1. Informace: Markéta Necudová, . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč Pracovníci v půjčovnách PRACOVNÍK/CE PŮJČOVNY LYŽAŘSKÉHO VYBAVENÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: trestní bezúhonnost, komunikativní znalost AJ (NJ), , základní přehled o lyžařském a snowboardovém vybavení, NABÍZÍME: příspěvek na stravování + možnost ubytování, více informací na uvedeném kontaktu, VHODNÉ PRO: komunikativní jedince se zájmem o lyžování a snowboarding, MZDA: až 40 000 Kč. Pracoviště: Sport service, spol. s r.o., 340 04 Železná Ruda. Informace: Jan Kasík, +420 724 095 446.

V letní přípravě v rámci Memoriálu Stanislava Trnky slavily vítězství Přeštice. V sobotu v rámci 14. kola divizní skupiny A se ale karta obrátila. Klatovy (v červených dresech) na rivala vyzrály 1:0.

Klatovy spasil vlastní gól. Šťastná branka, uznal trenér Čadek

Kam na Klatovsku za sportem

Nejlepší sportovce okresu Klatovy můžete nominovat do konce měsíce

Klatovsko – Řady úspěchů a hodnotných výsledků dosáhli v roce 2018 sportovci z Klatovska.

Klatovy zdolaly favorizovaný Most

Klatovy – Po dvou porážkách v řadě na ledě soupeřů zabrali. Hokejisté Klatov porazili v sobotním duelu 16. kola druhé ligy favorizovaný Most 5:4 po prodloužení a stáhli v severní skupině třetí nejvyšší domácí soutěže ztrátu na právě druhý Most na rozdíl pouhých dvou bodů.