Na domácím ledě nastoupili v neděli hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy proti Jablonci. Po porážkách v posledních dvou kolech, kdy nedokázali vstřelit ani jednu branku, zvládli vyrovnaný zápas a po bojovném výkonu v prvních dvou částech hry svého soupeře porazili.

Klatovy - Jablonec n. N. 3:1

Hned v 5. minutě měl Hobl možnost změnit skóre v trestném střílení, které rozhodčí nařídil za faul na pronikajícího Straku. Klatovský hráč však této možnosti nevyužil, když se dlouho rozhodoval a na jabloneckého brankáře nakonec nevystřelil. Oba týmy hrály rychlý vyrovnaný hokej a šance se střídaly na obou stranách. Rychlá, kombinační a důrazná hra domácích slavila první úspěch v 11. minutě, kdy do jablonecké branky dorážel puk po Čubanově střele Hobl. Klatovští dobře bránili a svého soupeře k ohrožení Halmošiho branky prakticky nepustili.

Vstup do druhé třetiny se domácím vydařil. Ve 22. minutě zvyšoval Steiner po přihrávce Švíka zpoza brány, necelou minutu a půl nato Kepl propálil Láníčka potřetí. Do konce druhé části měli hosté možnosti ke korigování výsledku při sérii vyloučení Klatovských, které ale zlikvidoval opět výborný Halmoši.

Do třetí třetiny lépe vstoupili hosté, kteří v 45. minutě snížili na 1:3 po úniku Kadeřábka. Hosté po vstřeleném gólu ožili, pokračovali v útočné hře a Halmoši měl plné ruce práce, kryl střely i dorážky jabloneckých Vlků, kteří v této části hry byli rychlejší a celkem snadno se dostávali před jeho branku. V závěru třetiny už pracovaly nervy naplno, rozhodčí rozdával jak dvouminutové, tak osobní tresty. Klatovská obrana i brankář ale konečný nápor hostů zvládli a nedovolili už další změnu skóre.

Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Branky a nahrávky: 12. Hobl (Čuban), 22. Steiner (Švík, Kocman), 23. Kepl (Hobl) - 45. Kadeřábek (Peřina). Rozhodčí: Merta - Hák, Zíka. Vyloučení: 10:6, navíc Fiala, Kocman 10. min. nesp. chování, Švík 10+OK (všichni KLT). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 440. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Sestava Klatov: Halmoši, Šproch - Fiala, Holub, Špiler, Plánička, Kreuzman, Černý, Šimandl, Steiner, Straka, Kuželík, Hobl, Kepl, Babka, Švík, Kocman, Pavlis, Čuban.

„Spokojenost. Tři body jsou doma a snad jsme už konečně protrhli i střeleckou smůlu. Myslím, že dnešní zápas se divákům líbil, naši kluci ukázali, že umí bojovat. Teď bychom chtěli tuto výhru potvrdit i v dalších zápasech. Ve středu hrajeme v Roudnici a pak nás čekají tři domácí zápasy, ze kterých musíme těžit,“ uvedli trenéři SHC Pavel Čuban a Petr Kořínek.

Další zápas sehrají hokejisté SHC Klatovy ve středu 28. října v Roudnici nad Labem od 18 hodin.