Vítězem charitativního přátelského fotbalového utkání mezi Fanklubem HC Klatovy a HC Klatovy, které se hrálo na klatovském hřišti na Rozvoji, se stal tým hokejistů.

Skutečnými vítězi byli ale všichni, kteří se akce zúčastnili, protože veškerý finanční výtěžek z této akce byl věnován Klokánku v Janovicích nad Úhlavou. Děti z tohoto zařízení se akce také zúčastnily a hrdě nastupovaly s hráči na začátku utkání na hřiště.

Akci pořádal Fanklub HC Klatovy za podpory mnoha sponzorů.

„Zejména nám však vyšel vstříc fotbalový oddíl TJ Klatovy, který nám na akci poskytl zdarma fotbalové hřiště a jeho prostory,“ poděkoval prezident Fanklubu a organizátor akce Jiří Zavřel.

Fanklub HC Klatovy – HC Klatovy 5:10

První poločas utkání, na které se přišlo podívat 148 diváků, se odehrával pod taktovkou klatovských hokejistů, kteří po něm odcházeli do šaten s šestigólovým náskokem nad jejich fanklubem. Do druhého poločasu se ovšem fanklub vrhl s mnohem větším úsilím. Převaha hokejistů na hřišti lehce povolila a fanoušci se dostávali i do několika gólových zakončení.

„Na konci utkání zástupci fanklubu předali vedoucí zařízení janovického Klokánku Aleně Jandové šek o hodnotě 9 292,- Kč. Tyto finance využije Klokánek na rekonstrukci své zahrady,“ informoval Zavřel.

Akci doprovázel bohatý doprovodný program, například tombola, dražba předmětů vyrobených dětmi z janovického Klokánku, či soutěž v pokutových kopech, kterou paradaxoně vyhrál zrakově postižený člen fanklubu Miroslav Beran.

„Doufáme, že se akci podaří příští rok zopakovat a stane se z toho tradice. V brzké době se budeme s hokejisty snažit domluvit na sehrání přátelského utkání v ledním hokeji.,“ dodal.

Sestavy:

Fanklub HC Klatovy: Jiří Němec, Dominik Podaný, Jan Kocián, Dušan Pelíšek, Pavel Končel, Jan Pojar, Karel Kolerus, Michal Kanta, Jan Kolomazník, Martin Karlík, Lukáš Burian, kapitán – Jiří Zavřel, brankář – Petr Pelíšek.

HC Klatovy: Petr Zeman, Adam Loušal, Jiří Benedikt, Petr Jež, Jakub Kocman, Jan Švík, Luboš Černý, Tomáš Babka, Jakub Dorňák, Radek Špiler, Filip Špindler, Roman Vondryska, Zdeněk Plánička, Jiří Maxa, kapitán: Václav Fiala, brankář: Pavel Čuban.⋌ (jik)