Ekonomické stavby Plzeň – HC Klatovy B 5:8

Klatovští měli problémy se sestavou a k zápasu odjížděli pouze s deseti hráči v poli. Navíc pouze se třemi obránci. Když po první třetině odstoupil zraněný Dvořák, museli dohrávat zápas pouze v devíti. Přesto se dokázali semknout a po bojovném výkonu vyhráli.

Klatovští měli převahu od první minuty, ale své šance nedokázali gólově vyjádřit. Především útok Dvořák, Babka, Kuželík dělal svým pohybem domácím velké problémy. Naštěstí pro domácí se k zakončení většinou nedostali, protože své akce překombinovali. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:2.

Do druhé třetiny nastoupili hosté pouze v devíti hráčích a na jejich hře to bylo znát. Hráči se podvědomě šetřili a přenechali iniciativu domácím. Těm navíc pomohla série přesilových her k tomu, aby obrátili skóre na 3:2. Pak se ale ukázala vnitřní síla mužstva Klatov. Díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině třetiny dokázali srovnat na 5:5.

Do třetí třetiny nastupovali klatovští hráči s cílem pokračovat v dobrém výkonu z druhé třetiny. To se jim dařilo a bylo otázkou času, kdy se jim podaří skórovat. V závěru zápasu ještě výsledek pojistili a zápas dotáhli do vítězného konce.

Třetiny: 1:2, 4:3, 0:3. Branky Klatov: Hochman 2, Kuželík 2, Kotěšovec, Nauš, Kořínek, Dvořák.

Sestava Klatov: Šproch, Jonáš – Turhobr Pavel, Valečka, Plánička, Hochman – Babka, Dvořák, Kuželík Roman – Nauš, Kotěšovec, Kořínek.

Další soutěžní zápas sehraje tým HC Klatovy B v sobotu od 18.45 na domácím ledě proti Chotíkovu.