Indiáni tak navázali na páteční výhru z Olomouce,  v běžící sezoně vyhráli čtvrtý z minulých pěti zápasů a posunuli se na čtvrtou příčku.

A to plzeňské mužstvo dál sužují zdravotní problémy. Na marodku k Pavelkovi, Budíkovi a Kracíkovi přibyl nově ještě obránce Jank.

Zápasu předcházela pietní vzpomínka na zesnulého zpěváka Karla Gotta, který byl plzeňským rodákem. Mistrovi na nebesa zněl potlesk i skladba Být stále mlád.

Pak už se rozpoutal zápas celků z popředí soutěže.

Indiáni začali aktivně. Hned v první minutě pálil nebezpečně Mertl, ale trefil jen tyč.

Gólu se tak diváci v první třetině dočkali až v 11. minutě. Čerešňák parádním pasem našel u útočné modré rozjetého Gulaše, který nájezd zakončil mezi nohy gólmana Svobody. Plzeňský kapitán skóroval v osmém utkání po sobě, čímž se přiblížil vyrovnání extraligového rekordu (gól v devíti zápasech za sebou).

Jenže domácí radost jako několikrát předtím trvala jen krátce. Už po 37 sekundách se svižnou střelou prosadil vítkovický Guman.

V závěru třetiny však vedla znovu Škoda. Indrák zatáhl puk do útočného pásma, přihrál na střed a volný Kodýtek podruhé překonal Svobodu. Nakonec šlo o vítězný gól.

Hosté ale ještě zvýšili úsilí a vyhrocený boj pokračoval až do konce. Dvě bitky svedl plzeňský štírek Indrák. Góly však už stříleli jen domácí hráči.

Po půlce zápasu při signalizované výhodě Mertl přizvedl Kaňákovu bombu od modré, zvýšil vedení na 3:1  a Škodovka už zápas dotáhla k tříbodovému zisku. Přispěl k tomu i brankář Frodl, který kryl 27 vítkovických ran a tým výrazně podržel.

Zvlášť ve druhé třetině plzeňský gólman vytáhl skvělé zákroky, jako když lapačkou zlikvidoval nebezpečný Gumanův pokus.

A když potom hosté ještě v závěru utkání zkusili hru bez brankáře, tak Petr Straka trefou do opuštěné klece zpečetil vítězný víkend.

Ze dvou zápasů Indiáni vytěžili šest bodů při skóre 8:1. „Po nevyrovnaných výkonech ze začátku sezony je to slušná vizitka,“ konstatoval plzeňský asistent Jiří Hanzlík. „Výhra nad Vítkovicemi byla zasloužená. První třetina byla z naší strany ještě nervózní, ale pak už to byl solidní výkon. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme byli lepší než soupeř a i když Vítkovice ještě zlobily, tak jsme nějaký zvrat nepřipustili,“ podotkl Hanzlík.

Zato Vítkovičtí neskrývali zklamání. „Jedeme na druhý konec republiky a soupeře ani nedonutíme k nějakému zvláštnímu výkonu. Dva góly jsme inkasovali po našem špatném střídání. A i když jsme měli možná větší šance než Plzeň, tak jsme z toho neskórovali,“ zlobil se trenér Jakub Petr.

Škodovka se teď musí rychle přeladit na Ligu mistrů. Ve středu večer svede Plzeň už jako jistý postupující ze skupiny zápas ve švýcarském Zugu.

FC Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav.
Viktoriáni padli v Boleslavi penaltou v nastavení