„Chceme to Příbrami vrátit,“ hlásí odhodlaně klatovský trenér Michal Straka. Ten bude v sobotním, nesmírně důležitém klání pravděpodobně postrádat útočníka Vojtěcha Tulačku, jenž právě v duelu ve středních Čechách přišel o čtyři zuby. „Ale už by se nám mohli vrátit útočník Kuba Procházka s obráncem Dominikem Houdkem,“ je kouč Straka optimistou a dodává, že oba hráči by jeho týmu při současném zdravotním stavu kádru výrazně pomohli.

Hokejisté Klatov (v červeném) prohráli ve středu v Příbrami 1:7. V sobotu ale chtějí soupeři všechno oplatit.
Nervy tekly proudem, hokejista přišel o zuby. Chceme jim to vrátit, hlásí Straka

Na každý pád: pokud chtějí Západočeši v poslední šestině základní části soutěže ještě zaútočit na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje postup do play-off, musí vyhrát. „Potřebujeme výhru, která by nás nakopla,“ má jasno padesátiletý šéf klatovské střídačky.

Hokejisté Klatov (v červeném) prohráli v Příbrami 1:7. V sobotu ale chtějí soupeři všechno oplatit.Hokejisté Klatov (v červeném) prohráli v Příbrami 1:7. V sobotu ale chtějí soupeři všechno oplatit.Zdroj: Jindřich Schovanec

Uspět ale chtějí i v táboře druhé Příbrami, aby si udrželi náskok před dotírající Kobrou Praha. Sami si ovšem dobře uvědomují, že tentokrát se bude jednat o úplně jiné utkání než ve středu.

„Do zápasu musíme vlétnout úplně stejně jako ve středu a nic nepodcenit. Oni budou doma, diváci je poženou stejně tak, jako ti naši nás tady,“ uvedl pro Příbramský deník zkušený hokejista Baníku Ladislav Gengel, jenž proti SHC Klatovy ve středu zaznamenal hattrick – ve čtyřiceti letech.

Program 36. kola 2. ligy, skupiny Jih – sobota 17.00: IHC Králové Písek – HC Stadion Cheb, 17.30: SHC Klatovy – HC Baník Příbram, 18.00: TJ HC Řisuty – BK Havlíčkův Brod, HC Tábor – HC Kobra Praha.

Z archivu: Poběžovice (černí) zvítězily 10:1.
Poběžovice čepovaly desítku, šlágr nabídl drama a těsnou výhru Dynama