Hosté vedou tabulku, hokejisté Okuly naopak tabulku uzavírají. Přesto se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém Nýrsko hosty ze Sušice hodně potrápilo.

Domácí Okula hrála jen na dvě pětky, soupeř ze Sušice na tři, očekávala se jeho hladká výhra. Ta se však lehce nerodila. Nýrští hráči poctivě bránili, a když se hosté přece jen dostali do zakončení, tak jim v cestě stál výborně chytající gólman Lukáš Kváč. Ten se v první třetině zápasu musel sklonit jen před střelou Korála, Sušice vedla 1:0.

Stejný průběh měla i třetina druhá. Hosté útočili, domácí poctivě bránili, podnikali však nebezpečné protiútoky. Z jednoho z nich se pak prosadil Martin Burcal, stav 1:3 byl pro Nýrsko nečekaně přijatelný. A kdo čekal kanonádu Sušice v závěrečné třetině duelu, nedočkal se. Výborný Kváč pustil za svá záda už jen střelu z hole hostujícího Blažka, naopak, za Nýrsko se střelecky prosadil Miloš Vávra. Zápas tak skončil jen 4:2 pro favorizovanou Sušici.

Tým z města pod Svatoborem si vítězstvím nad Nýrskem upevnil vedení v tabulce, na dva těžké soupeře si musí ale ještě počkat. Ve čtrnáctém kole má volno, ale hned v patnáctém kole přeboru v neděli 25 ledna bude hrát od 17.30 hodin důležitý zápas doma v Sušici s Malou Vískou. K utkání šestnáctého kola 31. ledna pojede do Klatov k souboji se Startem VD Luby.

Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1. Rozhodčí: J. Pressl, Peksa, Jindra. Vyloučení: 5:4. Branky: Burcal, Vávra – Korál, Vospěl, Šašek, Blažek.

Tabulka po 13. kole

Karel Šot