Po čtvrteční kanonádě proti China Golden Dragon hokejisté SHC Klatovy tvrdě narazili. V sobotním utkání 7. kola druhé ligy podlehla družina trenéra Michala Straky na domácím ledě Příbrami 3:6. Přitom první třetina naznačila, že by se mohlo jednat o utkání chudé na góly, jelikož hráči obou týmů pálili šance jako na běžícím páse.

Jenže hned ve druhé minutě prostřední části bezbrankový stav prolomil hostující Tlačil a čtyři minuty po něm přidal druhou branku Příbrami Rohlík. Klatovy se sice snažily, ale v čase 32:13 zvýšil už na 3:0 Gengel, jenž důrazným způsobem propasíroval puk za záda bezmocného Koláře.

Tři vteřiny před koncem druhé periody pak vykřesal jiskřičku naděje Walter, jenž bleskově využil přesilovku po hloupém faulu příbramského Rittiga. Západočeši ale doplatili na špatný vstup do třetí třetiny. Během čtyř minut inkasovali dvě branky a hosté vedli už 5:1.

Do konce zápasu Klatovy vstřelily ještě dvě branky, ale na obrat už zkrátka neměly síly. Zvlášť, když příbramský Tlačil vstřelil v 52. minutě v přesilovce pěti proti třem šestý gól hostů.

„Na ledě to bylo celkem vyrovnané utkání, ale soupeř byl mnohem produktivnější. I přes porážku musím kluky za výkon pochválit, Příbrami jsme se ve vytváření šancí vyrovnali. Tentokrát jsme ale měli dost smůly, řada kotoučů se tam odrážela na hole soupeře,“ uvedl k zápasu trenér Klatov Michal Straka.

Šanci na reparát mají Klatovy v sobotu od 17.30 hodin doma proti Kobře Praha.

SHC Klatovy - HC Příbram 3:6 (0:0, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 40. Walter (Roubal, Tulačka), 45. Tulačka (Uhlík, D. Roubal), 60. Hajšman (Rohla, Matiášek) – 22. Tlačil (Panna, Saňa), 26. Rohlík (Šinágl), 33. Gengel (Šinágl, Rittig), 41. Panna (Tlačil, Chlouba), 45. Káník (Josefus), 52. Tlačil (Chlouba, Gengel). Rozhodčí: Horáček – Rubáš, Bělohlav. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1.

Sestava Klatov: Kolář (Čech) – Slavík, Houfek, Šiller, Lokajíček, Sysel, Walter – Hasman, Matiášek, Procházka, Rohla, J. Roubal, Mužík, Hajšman, Uhlík, Kubišta, D. Roubal, Hanzlík, Tulačka. Trenér: Michal Straka. Asistent: Ivan Vlček.

Ostatní výsledky skupiny Střed: Kobra Praha – David Servis České Budějovice 7:0, China Golden Dragon – Písek 2:5, HC Tábor – SC Kolín 2:3.