HC Slavia Praha – 
SHC Klatovy 4:1

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, ale prosadili se pouze domácí. Polívku v klatovské brance překonal Růžička, jehož nahození od modré propadlo až do brány.

Na rozdíl dvou gólů odskočila Slavie hned v první minutě druhé třetiny, když samostatný únik přesně zakončil Vas. Klatovům se podařilo snížit ve 39. minutě, kdy Holý prostřelil střelou od modré chumel hráčů před slávistickou brankou i brankáře Frodla.

Také do třetí třetiny vstoupili slávisté gólově. Na konci pěkné akce byla klička Šafránka na brankáře Kukina a zakončení do prázdné brány. Poslední gól zápasu vstřelil v 53. minutě domácí Robinson, který neměl problém doklepnout do brány vyraženou střelu Vase.

„Utkání se povedlo, obě strany byly spokojené. Pro nás to byl zápas, ve kterém jsme chtěli vidět hráče, kteří by mohli hrát příští rok za Klatovy. Bylo to rychlé utkání, ve kterém jsme obstáli. Někteří hráči podali výborné výkony," vyjádřil se k utkání klatovský trenér Pavel Vostřák, který prozradil více i k novým jménům v klatovské sestavě. „Jsou to hráči, kteří hrají za plzeňskou juniorku, ale třeba Suchý už nakoukl i do áčka. V juniorské extralize patří k nejlepším hráčům a je předpoklad, že by už v příští sezoně mohli hrát seniorský hokej a pendlovat mezi Klatovy a plzeňským áčkem, tak jako to u některých hráčů fungovalo tuto sezonu. Zápas na Slavii pro ně byla výborná zkušenost. Viděli, že rozdíl mezi juniorským a seniorským hokejem je docela velký. Musím je za výkon pochválit, i slávistický trenér Milan Razým, který dlouho trénoval v Plzni, říkal, že ho překvapilo, jaký hokej předváděli," uzavřel Vostřák .

Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 10. Růžička (Kašpařík), 21. Vas (Krstev), 42. Šafránek (Tuominen), 53. Robinson (Vas, Pavlin) – 39. Holý (Špaček). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0.

HC Slavia Praha: Hylák (21. Frodl (41. Král)) – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Přindiš, Drahorád, Růžička – Čermák, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Šafránek, Tuominen, Ondráček – Bahenský, Kašpařík, Micka.

SHC Klatovy: Polívka (41. Kukin) – Špaček, Holý, Slavík, Kaňák, Houfek, Kubík, Tulačka, Přikryl, Michel, Krliš, Suchý, Petráš, Marcel, Beneš, Švarc, Leština, Němec, Poluta.

V prvním zápase play off Klatovy nastoupí ve čtvrtek 3. března v 18 hodin na domácím ledě proti pražské Kobře.