Přitom utkání s týmem, který v letní přestávce výrazně posílil kádr, začali klatovští hokejisté dobře. Už ve druhé minutě musel domácí brankář Sochůrek, jenž v Klatovech v minulosti působil, zasahovat proti pokusu Roubala. S jedovatou ránou snajpra klatovského výběru si však muž s maskou nakonec poradil. V 6. minutě se v dobré příležitosti ocitli také Pražané, avšak Šťastný pobídku spoluhráče Tondra nezužitkoval. A když se ani ve druhé polovině úvodní části neprosadil matador Bříska, šlo se do kabin po první dvacetiminutovce za bezbrankového stavu.

V čase 24:03 se už ale skóre měnilo. Aktivní Bříska propálil z mezikruží brankáře Koláře v kleci hostů poprvé. A za necelé tři minuty bylo v domácích ochozech ještě veseleji. Početní výhodu pěti proti čtyřem přetavil v druhou branku celku z jihu Prahy Hlinka, jenž neměl problém uklidit touš do okryté svatyně. Klatovy v hlavním městě předváděly sympatický výkon, avšak prostor mezi třemi tyčemi gólmana Kobry zůstával zakletý.

A to až do 49. minuty, kdy se po parádní ráně z voleje trefil Josef Roubal. Jenže radost z kontaktní branky netrvala na tvářích západočeského souboru dlouho. Na konci dvaapadesáté minuty vrátil domácím dvoubrankové vedení slovenský forvard Heldák, který se štěstím dopravil puk za záda nešťastného Koláře.

Jiskřičku naděje pro klatovské barvy vykřesal čtyři minuty před koncem David Roubal, jenž využil přesilovku za faul domácího Nováka. Tu ale zhasl nejlepší hráč na ledě Bříska, který v čase 58:57 přidal při klatovské hře bez brankáře čtvrtou branku svého týmu.

OHLASY TRENÉRŮ

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Vstoupili jsme do utkání s tím, že chceme soupeře přebruslit. Začátek byl hodně vyrovnaný, pak bylo důležité, že jsme dali první gól. Po druhém gólu jsme udělali zbytečných pár faulů, které nás zbrzdily. Toho se musíme vyvarovat, musíme být více disciplinovaní, obzvlášť pak v situacích, kdy vedeme jen o gól. Musíme být příště také lepší v zakončení, budeme muset v tréninku zapracovat i na přesilovkách. Bylo to vydřené vítězství."

Michal Straka (SHC Klatovy): „Viděli jsme vyrovnané utkání, které rozhodlo to, že soupeř měl pár zkušených hráčů, například Bříška nebo Tondra. My máme hodně mladých kluků a v těch rozhodujících situacích nejsme tak šikovní. Je pozitivní, že se nám dvakrát podařilo vstřelit kontaktní gól. Musím však naše mladé mužstvo pochválit, předvedli jsme dobrý výkon."

HC Kobra Praha – SHC Klatovy 4:2

Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2. Branky a nahrávky: 25. Bříška (Mrkvička), 28. Hlinka (Heldák, Valík), 52. Heldák (Novák, Hlinka), 59. Bříška – 49. J. Roubal (Tulačka, Houfek), 56. D. Roubal (Hasman, Slavík). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík. Vyloučení: 7:5 + Netolický (Kobra) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 127.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Valík, Knesl, Šefl, Šteiner, Mrkvička, Šmíd – Petrov, Hlinka, Antončík, Šťastný, Novák, Netolický, Bříška, Šeba, Smejkal, Heldák, Hrubý, Tondr, Mucha. Trenér: Miloslav Šeba.

SHC Klatovy: Kolář – Slavík, Šiller, Houdek, Lokajíček, Kremláček, Houfek, Walter – Uhlík, Matiášek, D. Roubal – Rohla, Tulačka, Mužík – Eret, J. Roubal, Vávra – Hasman, Hanzlík, Procházka. Trenér: Michal Straka.

Ostatní středeční výsledky II. ligy – skupina Střed (klatovská skupina): Kolín – David Servis České Budějovice 3:1, Příbram – Písek 3:2 po prodloužení, China Golden Dragons – Tábor 0:7, skupina Sever: Bílina – Děčín 1:5, Dvůr Králové – Řisuty 7:2, Mostečtí Lvi – Jablonec 10:3, Nová Paka – Trutnov 3:2, skupina Východ: Havlíčkův Brod – Nový Jičín 8:1, Valašské Meziříčí – Moravské Budějovice 10:1, Žďár nad Sázavou – Šumperk 1:5, Opava – Kopřivnice 5:3.

Následující program – skupina Střed (klatovská skupina) – sobota 17.07: Kolín – China Golden Dragons, 17.30: Písek – Kobra Praha, 18.00: David Servis České Budějovice – Klatovy, Tábor – Příbram, skupina Sever – sobota 17.00: Řisuty – Nová Paka, 18.00: Děčín – Dvůr Králové, Trutnov – Mostečtí Lvi, Vrchlabí – Bílina, skupina Východ – sobota 15.00: Nový Jičín – Opava, 16.00: Kopřivnice – Hodonín, 17.00: Šumperk – Moravské Budějovice, Valašské Meziříčí – Havlíčkův Brod.