První třetina skončila nerozhodně 1:1. Ve 13. minutě poslal klatovské borce do vedení dvacetiletý útočník Petr Eret, jenž využil přihrávky spoluhráče Koldy. Jenže ještě do konce úvodní části hosté vyrovnali. Koláře v čase 17:50 prostřelil Ladislav Paule, pro něhož byla trefa na západě Čech premiérovou v dresu Písku. Na gól mu navíc nahrával bek Košař, nováček týmu.

Na další branku se v Klatovech čekalo až do 32. minuty. V ní skóroval Tulačka a překlopil misky vah opět na stranu domácího výběru. Slušná divácká návštěva na klatovském zimním stadionu se potřetí radovala čtyři a půl minuty před koncem prostřední části. Tentokrát se trefil Jan Matiášek.

Ve třetí periodě se hra až příliš kouskovala. Na vině byla častá vyloučení v řadách obou týmů. Tři minuty před koncem hostující kouč Karel Herr vsadil všechno na jednu kartu. Při vyloučení klatovského Hanzlíka za krosček odvolal brankáře a Písek hrál vylepšenou přesilovku šesti proti čtyřem. V ní ale Jihočeši udělali zbytečnou chybu, kterou ve čtvrtý klatovský gól přetavil Matěj Kolda.

Klatovy v závěru atraktivního souboje přidaly ještě další dvě branky. V čase 59:56 využil početní výhodu svým druhým gólem v zápase Eret a konečnou podobu výsledku dal třiadvacet sekund před koncem další z mladíků – Hasman.

Klatovský trenér Michal Straka však přes drtivou výhru nebyl po zápase příliš spokojený. „Zejména v první třetině jsme se trápili. Písek dobře bránil, neměl tolik střel, ale o to víc jsme museli být obezřetní,“ přiznal trenér Straka.

„Na začátku třetí třetiny jsme za stavu 3:1 měli dvakrát přesilovku pět na tři, ale neproměnili jsme ani jednu a strachovali se až do konce. Škoda, že jsme utkání nerozhodli dříve. To rozhodla až naše čtvrtá branka při přesilovce a odvolání píseckého brankáře,“ oddechl si klatovský kouč.

Další utkání hrají Klatovy ve středu od 18.00 hodin na ledě ambiciózního Tábora. „Očekávám těžké utkání. V přípravě jsme s nimi dvakrát prohráli, takže jim máme co vracet. Nyní jsme v kompletním složení, marodi, kteří nám chyběli, už jsou v sestavě, takže budeme silnější. Sám jsem na to, jak to zvládneme, zvědavý,“ řekl trenér Klatov.

SHC Klatovy – IHC Králové Písek 6:1

Třetiny: 1:1, 2:0, 3:0. Branky a nahrávky: 13. Eret (Kolda, Matiášek), 32. Tulačka (J. Roubal, Sysel), 36. Matiášek (Eret, Lokajíček), 58. Kolda, 59. Eret (J. Roubal), 60. Hasman (Hanzlík) – 18. Paule (Košař). Rozhodčí: Malota – Zimmermann, Sedláček. Vyloučení: 6:7. Využití přesilovek: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 220.

SHC Klatovy: Kolář – Walter, Šiller, Slavík, Lokajíček, Houfek, Sysel – Eret, Kolda, Kubišta, Hanzlík, Rohla, Matiášek, Tulačka, J. Roubal, Uhlík, Hasman, D. Roubal, Procházka. Trenér: Michal Straka.

IHC Králové Písek: Kříž – Turek, Suda, Šafář, Košař, Růžek, Hanus – Šaršok, Polata, Koupal, Bednařík, Paule, Strnad, Novák, Egert, Karbulka, Rod, Novotný, Šuhaj. Trenér: Karel Herr.