A soupeři ze sousedního kraje mají co vracet. Naposledy mu totiž v rámci Winter Classic, hokejové bitvy pod širým nebem ve Stříbře, podlehli vysoko 0:5. Teď už ovšem mohou jít do zápasu naprosto uvolnění. „Zbývají tři kola do konce. Sice už asi můžeme jít do zápasu v klidu, ale přistoupíme k tomu jako ke každému jinému utkání, chceme ho vyhrát. Někteří hráči se však musí probudit a pořádně makat," říkal klatovský kouč Michal Straka po sobotním utkání v Jablonci (1:3).

Právě u Severočechů se mu nelíbil přístup některých hráčů. „Tam (v Jablonci) si domácí Špaček, kterému je snad 37 let, občas dělal, co chtěl. Není možné, aby v nasazení a rychlosti předčil naše mladé kluky. Ti si musí uvědomit, že takhle to nejde, že se musí víc snažit a musí rapidně přidat," apeluje Straka na svoje svěřence. Vezmou si hráči jeho slova k srdci a poslední tři zápasy letošní sezony odmakají na sto procent? To se teprve uvidí. Středeční mač začíná v 18 hodin.

Středeční program 12. kola (2. liga, skupina západ), nadstavba A - 18.00: HC Stadion Vrchlabí - Mostečtí Lvi, HC Letci Letňany - HC Kobra Praha, HC Baník Příbram - HC Tábor, Pitáti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem (předehráno již v pondělí), nadstavba B - 18.00: HC Benátky nad Jizerou - HC Děčín, HC WIKOV Hronov - HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Stadion Cheb - SHC Klatovy, IHC Králové Písek - HC Řisuty.

2. liga, skupina západ (nadstavba B, 11. kolo): HC Vlci Jablonec nad Nisou - SHC Klatovy (hokejisté v bílých dresech) 3:1.
Jediným pozitivem je záchrana, utrousil Straka. V Jablonci ho zklamal přístup