Vyhráli další zápas v řadě, patří k předním týmům této soutěže. Ve strakonickém přeboru, kde má náš okres trojnásobné zastoupení, se hrálo již 11. kolo. Zde se naopak týmům z Klatovska tolik nedaří. Své zápasy prohrály Luby i Horažďovice. Sušice měla volno.

PŘEBOR TACHOVSKA

So Malá Víska - Tatran Přimda 7:3 (4:0, 1:0, 2:3). Na klatovském zimním stadionu nedala Malá Víska svému soupeři žádnou šanci na úspěch. Od prvního vhazování domácí hráči dominovali, byli výrazně lepší a svému soupeři nasázeli v úvodní třetině čtyři branky. Výrazný náskok je pak ukolébal, začali přehánět kombinaci, dávali si přednost v zakončení a skóre narostlo ve druhé třetině jen o jednu branku.

Nejvíce gólů padlo v závěrečné třetině, kterou naopak vyhráli hosté. Ti útočili většinou do otevřené obrany a díky tomu dokázali korigovat na přijatelných 7:3. Brankově se u domácích tentokráte nejvíce prosadil David Kotěšovec, autor tří branek, Šimsa přidal dvě, po gólu zaznamenali Jiří Papoušek a Jaroslav Papoušek.

PŘEBOR STRAKONICKA

HC Katovice - Start VD Luby 4:2 (1:1, 2:1, 1:0). Naprosto vyrovnaný zápas zvládli lépe domácí hokejisté, kteří byli lepší a také šťastnější v koncovce. Luby šly do vedení zásluhou Pavla Hůly, který mohl vzápětí skóre navýšit, ale v sólovém nájezdu neuspěl. Byly to naopak Katovice, které těsně před přestávkou srovnaly na 1:1. Luby šly do vedení po brance Kašpara, ale soupeř vzápětí dvakrát potrestal chyby lubských hráčů v obranné činnosti a dostal se do vedení 3:2.

V závěru třetiny střely lubských Šimka a Maláta skončily na břevnu katovické svatyně a skóre se neměnilo. V úvodu třetí třetiny se řítil sám na katovického brankáře Malát. Jeho únik však vyrovnávací gól nepřinesl, a to byl klíčový moment pro další vývoj utkání. Soupeř se soustředil na pozornou obranu, čekal na chybu lubských hráčů. Taktika mu vyšla dokonale. Nahozený puk od pravého mantinelu nešťastně tečoval lubský obránce za záda svého brankáře Krse, Katovice si dvoubrankové vedení pohlídaly až do závěrečné sirény. Branky Lub: P. Hůla, Kašpar.

HC Horažďovice - TJ Drahonice 6:9 (3:2, 1:2, 2:5). Favoritem tohoto duelu na strakonickém stadionu byl celek HC Horažďovice, který vyhrál úvodní třetinu 3:2, ale v další části hry se mu již tolik nedařilo.

Houževnatý soupeř z Drahonic v prostřední třetině vyrovnal na 4:4 a v té závěrečné nečekaně obrátil skóre ve svůj prospěch. To již hráli horažďovičtí hokejisté bez svého nejlepšího hráče a kanonýra Ondřeje Blovského, kterému praskla brusle a ze zápasu musel předčasně odstoupit. Soupeř toho dokázal dokonale využít. Branky horažďovického týmu stříleli Habart 2, Sýkora, Přerost, Vlček, Jílek. Vyloučení 3:2.

Další boje budou rozehrány v novém roce, kdy Malá Víska zajíždí 2. ledna do Tachova, Sušice bude 3. ledna hrát na ZS ve Strakonich s Radomyšlí a Start VD Luby doma na ZS v Klatovech přivítá v neděli 3. ledna od 16.45 hodin v derby zápase HC Horažďovice.