Přebor Strakonicka, ve kterém hrají Luby, Sušice a Horažďovice, je však o něčem jiném. Na kvalitní soupeře tentokráte nestačil ani jeden z klatovských týmů.

Tachovský regionální přebor

HC Stříbro - Sokol Malá Víska 3:9 (0:4, 2:0, 1:5). Hokejisté Malé Vísky odehráli předehrávku desátého kola regionálního přeboru Tachovska pod širým nebem na otevřeném stadionu ve Stříbře. Soupeřem jim byl domácí HC 06, se kterým v prvním utkání vyhráli rekordních 18:3. Tentokrát to tak snadné nebylo, přesto výhra 9:3 je jednoznačná a Malou Vísku drží stále na čele tabulky této soutěže.

Malá Víska odjela k zápasu v hodně kombinované sestavě jen s deseti hráči. Tradičně jim ale vyšel úvod utkání, když během pěti minut vstřelili tři góly, v závěru třetiny zvyšovali už na 4:0.

Vývoj druhé třetiny byl však přesně opačný. Otěže převzali domácí hráči, začalo se jim dařit v obraně, z brejků se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek.

Zlom přišel na konci prostřední třetiny. Domácí neproměnili trestné střílení a naopak hned po úvodním buly třetí třetiny inkasovali pátý gól. Jeho autorem byl David Kotěšovec, kterému se do té doby nedařilo prosadit. Střeleckou chuť si ale spravil hned na počátku poslední třetiny, kdy během čtyř minut vsítil čtyři branky, a definitivně tím rozhodl o výsledku tohoto duelu.

Branky Malé Vísky: Kotěšovec 4, Kosohorský 2, Rašek, Kohout, Davídek.

Strakonický přebor

Diorit Strakonice - Start VD Luby 5:1 (1:0, 0:0, 4:1). Luby i přes sympatický výkon a spoustu gólových šancí nakonec odjely domů ze Strakonic s vysokou prohrou. Start začal útočně a tradičně si vypracoval i řadu slibných gólovek. Skórovat se mu však nepodařilo, domácí naopak v přesilovce otevřeli účet zápasu a dostali se do vedení 1:0.

Druhá třetina byla ve znamení častého vylučování, branku ani na jedné straně však diváci neviděli.

V závěrečné dvacetiminutovce hosté z Lub vrhli všechny síly do útočení, z brejkových situací ale naopak inkasovali. Domácí Diorit navíc podržel skvělými zákroky gólman Myslivec, který kapitiuloval jen jednou, a to v samotném závěru zápasu, kdy ho překonal Radek Pikhart. Jak ale výsledek dopadne, o tom rozhodne STK OSLH Strakonice, která bude muset řešit protest Lub proti neoprávněnému startu brankáře Jakuba Myslivce, který je brankářem strakonického „áčka“, vedoucího týmu jihočeského přeboru.

HC Horažďovice - HC Katovice 6:9 (3:1, 3:5, 0:3). První třetina vyšla horažďovickým hokejistům parádně. Dařilo se jim, na co sáhli, to jim vyšlo a zaslouženě vedli 3:0.

I v prostřední třetině to vypadalo dlouho nadějně. Horažďovice v ní vedly už 6:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by soupeř měl na to něco změnit. Přišly však dvě přesilovky, kterých Katovice využily, vzápětí přidaly další branku, srovnaly na 6:6.

V závěrečné třetině se pak brankově prosadili jen hosté z Katovic a utkání vyhráli 9:6. Branky Horažďovic: Jílek 3, Blovský 2, Vlček.

TJ Sušice - Drahonice 3:4 (1:2, 2:1, 0:1). Pěkný, vyrovnaný zápas sledovalo v Sušici okolo šedesáti diváků. Utkání začalo pro domácí hodně nešťastně, když již ve 34. sekundě inkasovali úvodní gól. Pak se ale prosadil střelecky Petr Šašek, srovnal na 1:1. Třetinu však vyhráli hosté z Katovic 2:1.

Druhá třetina vyzněla lépe pro domácí hokejisty, kteří zásluhou Lukáše Blažka a Františka Ryšavého srovnali stav na 3:3. Svižný, důrazný hokej přinesl také hodně vyloučených hráčů a spoustu šancí domácích hráčů na vstřelení vítězného gólu. Ten však nepřišel, byli to naopak hosté, kteří zápas rozhodli ve svůj prospěch.

Branky Sušice: Šašek, Blažek, Ryšavý. Rozhodčí J. Pressl, V. Svoboda a J. Veverka.

Karel Šot